Ֆրանսիայում գնացքը դուրս Է եկել ռելսերից
Ֆրանսիայի Էսսոնի դեպարտամենտում ռելսերից դուրս Է ընկել մերձքաղաքային ճեպընթացը, տուժել է յոթ մարդ, հայտնել է France Info ռադիոկայանը՝ հղում անելով երկրի տրանսպորտի նախարար Էլիզաբեթ Բոռնին:
Մերձքաղաքային Էլեկտրագնացքը ռելսերից դուրս Է կնկել երեքշաբթի առավոտյան: Միջադեպի պատճառ է դարձել սողանքը, որն առաջացել է նախօրեից շարունակվող առատ անձրևների հետևանքով:
Ներկայում տեղեկատվություն է ստացվել 7 տուժածների մասին: Նրանք թեթև վերքեր են ստացել: Տարածաշրջանում երկաթուղային երթևեկությունը դադարեցված է: Իշխանություններն ավտոբուսներ են ուղարկել տվյալ երթուղու գնացքներին փոխարինելու համար:

Во Франции с рельсов сошел пригородный поезд
Пригородный скоростной поезд сошел с рельсов во французском департаменте Эссонн, семь человек пострадали, сообщает радиостанция France Info со ссылкой на министра транспорта страны Элизабет Борн.
Как сообщает радиостанция, пригородная электричка сошла с рельсов во вторник утром. Причиной инцидента стал оползень грунта, вызванный продолжающимися с понедельника сильными дождями.
На данный момент поступила информация о семи пострадавших. Они получили легкие ранения. Движение в регионе приостановлено. Власти направили автобусы для замены поездов на данном маршруте, передает радиостанция.