Rolls-Royce-ը 4600 աշխատակցի է կրճատելու
Շարժիչների արտադրության Rolls-Royce Holdings բրիտանական ընկերությունը մտադիր է 4,6 հազար աշխատակցի կրճատել մինչև 2020 թվականը: Այս միջոցն արտադրողին հնարավորություն կտա տարեկան տնտեսել 400 մլն ֆունտ ստեռլինգ (536 մլն դոլար), հայտնել է Reuters գործակալությունը՝ հղում անելով ընկերության հայտարարությանը:
«Այս փոփոխությունները մեզ կօգնեն միջնաժամկետ և երկարաժամկետ հեռանկարում ապահովել դրամական միջոցների ներհոս, որը մինչև 2020 թվականը մեր կարճաժամկետ ամբիցիաները կգերազանցի մոտ 1 մլրդ ֆունտով (1,3 մլրդ դոլար)», - հայտարարել է Rolls-Royce-ի ղեկավար Ուորեն Իսթը:

Rolls-Royce сократит 4,6 тыс. сотрудников
Британская компания по производству двигателей Rolls-Royce Holdings намерена сократить 4,6 тыс. сотрудников к 2020 году. Такая мера позволит производителю экономить по £400 млн ($536 млн) в год,  сообщает в четверг агентство Reuters со ссылкой на заявление компании.
«Эти изменения помогут нам обеспечить в средней и долгосрочной перспективе приток денежных средств, превышающий наши краткосрочные амбиции примерно на £1 млрд [около $1,3 млрд] к 2020 году», - заявил глава Rolls-Royce Уоррен Ист.
На настоящий момент на Rolls-Royce работают 55 тыс. человек, 26 тыс. из них проживают в Великобритании.