Դատախազությունը քննում  է Սիլվեսթեր Ստալոնեի մասնակցությամբ բռնաբարության վերաբերյալ գործը
Դատախազությունը քննում  հանրահայտ դերասան Սիլվեսթեր Ստալոնեի մասնակցությամբ բռնաբարության վերաբերյալ գործը, հայտնում են Լոս Անջելեսի բշրջանային դատախազությունից, փոխանցում է Reuters-ը:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ քննությամբ զբաղվում է հատուկ խումբը, որոնք զբաղվում են սեռական ոտնձգությունների բացահայտմամբ: Նշվում է գործը ստացել է Կալիֆոռնիա նահանգի Սանտա-Մոնիկա քաղաքի ոստիկանությունից:
Նախորդ տարվա դեկտեմբերին հայտնի է դարձել, որ մի կին դիմել է Սանտա-Մոնիկայի ոստիկանություն՝ հայտնելով, թե դերասանը կապ ունի սեռական ոտնձգության հետ: Նրա խոսքով՝ միջադեպը տեղի է ունեցել 1990 թվականին:

Прокуроры начали рассматривать дело против Сталлоне об изнасиловании
Прокуроры начали рассматривать дело о сексуальном насилии, фигурантом которого является актер Сильвестр Сталлоне. Об этом сообщили в офисе окружного прокурора Лос-Анджелеса, передаетReuters.
В сообщении говорится, что рассмотрением занялась специальная группа, расследующая сексуальные преступления. Отмечается, что дело поступило от полиции города Санта-Моника, штат Калифорния.
В декабре прошлого года стало известно, что женщина обратилась в полицию Санта-Моники и рассказала о сексуальном насилии со стороны актера. По ее словам, инцидент произошел еще в 1990-м году.