Խաչատուրովը «Օտկրիտիյե»-ին մեղադրում է պարտավորություններ չկատարելու համար
«Օտկրիտիյե»-ն չի կատարում իր պարտավորությունները, որոնց խումբը համաձայնել էր «Ռոսգոսստրախ»-ի հետ գործարք կնքելու ժամանակ: Այս մասին հայտարարել է «Ռոսգոսստրախ»-ի նախկին ղեկավար Դանիլ Խաչատուրովը՝ Մոսկվայում մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
«Այն պնդումները, թե մենք ինչ-որ բան կիսատ ենք թողել, ինչ-որ բան չենք տրամադրել՝ անհիմն են: Մենք ամեն ինչ տվել ենք, այն ինչ 2016 թվականի ավարտին հնարավոր է եղել, այն ինչ այդ ժամանակ պատկանել է ինձ, ամեն ինչ փոխանցվել է «Օտկրիտիյե» խմբին»,-Խաչատուրովի խոսքերը մեջբերել է «Интерфакс»-ը:
Նա հավելել է, որ խումբը ոչ միայն չի կատարում իր պարտավորությունները, նաև բանակցություններ վարել չի ցանկանում:
«Մեզ հետ բանակցում են մամուլի միջոցով: Դա կասկածելի է: Ես արդեն լռում եմ քրեական գործի մասին», - նշել է պարոն Խաչատուրովը:
«Ռոսգոսստրախ»-ը Դանիլ Խոչատուրովից «Օտկրիտիյե» խմբին անցել է 2017 թվականին: Ենթադրվում էր, որ Խաչատուրը միասնական կառույցում կստանա որոշակի փաթեթ, սակայն նա որևէ մասնաբաժին առ այսօր չի ստացել:

Хачатуров։ «Открытие» не выполняет обязательства
«Открытие» не выполняет обязательства, на которые группа согласилась при заключении сделки по продаже «Росгосстраха». Об этом сообщил экс-руководитель и бывший владелец «Росгосстраха» Данил Хачатуров на пресс-конференции в Москве.
«Инсинуации по поводу того, что мы что-то не доделали, не додали, не имеют под собой никакой почвы. Мы все отдали, все, что было на тот момент, на конец 2016 года, на балансе или в группе, все то, что принадлежало мне, — все перешло группе "Открытие"»,— цитирует господина Хачатурова «Интерфакс». Он добавил, что «Открытие» не только не выполняет свои обязательства, но и не идет на переговоры. «Переговоры с нами ведутся через прессу. Это странно. Я уже молчу про уголовные дела»,— отметил господин Хачатуров.
«Росгосстрах» перешел от своего основного владельца Данила Хачатурова под контроль банка «ФК Открытие» в 2017 году.
Предполагалось, что господин Хачатуров получит в объединенной структуре миноритарный пакет, но он доли так и не получил.