ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը կայցելի Մոսկվա
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիու Գուտերիշը հունիսի 20-21-ին այցով կգտնվի Ռուսաստանում. այցի ընթացքում բանակցություններ են պլանավորված ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ,  հայտարարել է Ռուսաստանի դիվանագիտական գերատեսչության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Հունիսի 20-21-ին ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը Ռուսաստան կայցելի ՌԴ նախագահ (Վլադիմիր Պուտինի) հրավերով, - ասել է դիվանագետը:-Բանակցություններ են պլանավորված Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարի հետ, նաև զրույց է ծրագրված Մոսկվայի և համայն Ռուսիայի պատրիարք Կիրիլի հետ: Գուտերիշը հանդես կգա «Վալդայ» Միջազգային դիսկուսիոն ակումբի հարթակում, կայցելի ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության մրցախաղի»:

Генсек ООН посетит Москву
Генеральный секретарь ООН Антониу Гутерриш посетит Россию 20-21 июня, в ходе визита запланированы переговоры с главой МИД РФ Сергеем Лавровым, заявила в пятницу официальный представитель российского дипведомства Мария Захарова.
«20-21 июня генеральный секретарь ООН посетит Россию по приглашению президента РФ [Владимира Путина], - сказала дипломат. - Запланированы переговоры с министром иностранных дел России, запланирована беседа также с патриархом Московским и всея Руси Кириллом. Гутерриш выступит на площадке Международного дискуссионного клуба «Валдай», посетит матч чемпионата мира по футболу».