Եթե պատանեկության տարիներին ինչ-ինչ լկստված նկարներ է արել, եկեք դրա վրա չհիմնվենք. ԿԳ նախարարը՝ ԲՈՀ նախագահի մասին. Լուսանկարներ
15/06/2018 13:54
Փայլուն գիտնական, ազատ մարդ է, մեր մաթեմատիկայի ոլորտում հսկայական ներդրում արած, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԿԳ նախարար Արայիկ Հարությունյանը՝ անդրադառնալով բարձրագույն որակավորման կոմիտեի նախագահ Սմբատ Գոգյանի նշանակմանը:
«Եթե նկարների հետ կապված եք ասում, նա տարիքով փոքր է ու ֆեյսբուքում պատանեկութան տարիներին է հայտնվել, ու եթե մարդ պատանեկության տարիներին ինչ-ինչ նկարներ է արել, մի քիչ լկստված, մի քիչ այլ ձևի, դա յուրաքանչյուրիս հետ կարող է պատահել: Եկեք դրա վրա չհիմնվենք, հիմնվենք մարդու գործունեության վրա», - ասաց Հարությունյանը:
Գոգյանի նշանակումից հետո համացանցում էին հայտնվել նրա անձնական լուսանկարները, որոնք միանշանակ չէին ընդունվել:

Если в юношеские годы он сделал какие-то «распущенные» фотографии, то давайте не зацикливаться на этом – Араик Арутюнян о новом председателе ВАК
15/06/2018 15:27
Блистательный ученый, свободный человек, внесший огромный вклад в нашу математику, заявил министр образования и науки Армении Араик Арутюнян, касаясь назначения Смбата Гогяна председателем Высшей аттестационной комиссии (ВАК) министерства образования и науки Армении.
«Если вы говорите о его фотографиях, то он молодой и эти снимки опубликованы в Facebook в юношеские годы, и если человек в юношестве сделал какие-то фотографии в немного «распущенном» или в каком-то другом виде, то это может произойти со всеми. Давайте не зацикливаться на этом, а основываться на деятельности человека», - сказал Арутюнян.
После назначения Смбата Гогяна председателем ВАК в сети появились его фотографии, которые не были восприняты весьма неоднозначно.