Չեխիայի նախագահը հրապարակավ այրել է կարմիր կիսավարտիքը (Տեսանյութ)
Չեխիայի նախագահ Միլոշ Զեմանը հրապարակավ այրել է վիթխարի կարմիր կիսավարտիքը: Այս մասին հայտնել Է Radio Praha-ն, տեսագրությունը հրապարակված է YouTube-ի POLITIKA 24 ալիքում:
Այդ կիսավարտիքը 2015 թվականին Չեխիայի Ztohoven արտ-խումբը կախել էր պետության ղեկավարի նստավայրից՝ ցուցադրելով իր վերաբերմունքը Զեմանի և նրա քաղաքականության նկատմամբ: Նախագահի վարչակազմն այն Պետական ունեցվածքի կառավարման կոմիտեից գնել է մեկ կրոնով:
Զեմանը Պրաժսկի Հրադ է կանչել լրագրողների, ցուցադրել կիսավարտիքը, ինչից հետո երկու հրշեջ «արտեֆակտը» գցել են կրակի մեջ: Նախագահը պարզաբանել է, որ այս գործողությամբ ինքը ցանկանում է ցույց տալ, որ քաղաքականությունը պետք է վարել «կարծիքների փոխանակման հիման վրա, իսկ քաղաքականության մեջ ներքնաշորերի ժամանակն ավարտվել է»:

Президент Чехии прилюдно сжег красные трусы (Видео)
Президент Чехии Милош Земан прилюдно сжег гигантские красные трусы. Об этом сообщает Radio Praha, видео опубликовал канал POLITIKA 24 в YouTube.
Эти трусы в 2015 году чешская арт-группа Ztohoven вывесила над резиденцией главы государства, демонстрируя свое отношение к Земану и его политике. Администрация президента выкупила их у Комитета по управлению госимуществом за одну крону.
Земан созвал журналистов в Пражском Граде, продемонстрировал трусы окружающим, после чего двое пожарных положили «артефакт» на огонь. Президент пояснил, что этим действием он хочет показать, что политику следует проводить «на основании обмена мнений, а время нижнего белья в политике закончилось».