Անհայտ անձինք հարձակվել են Թուրքիայի իշխող կուսակցության կենտրոնակայանի վրա
Թուրքիայի Շանլիուրֆա նահանգի Սուրուչ քաղաքում անհայտ անձինք հարձակում են իրականացրել «Արդարություն և զարգացում» իշխող կուսակցության կենտրոնակայանի վրա, ինչի հետևանքով 3 մարդ մահացել է, 8-ը՝ վիրավորվել, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Anadolu գործակալությանը:
Գործակալության տվյալով՝ անհայտ անձինք զինված հարձակում են իրականացրել կենտրոնակայանի աշխատակիցների նկատմամբ, երբ վերջիններս քարոզչական աշխատանք էին կատարում: Նշվում է, որ հարձակման պահին ընտրական շտաբում ներկա է գտնվել թուրքական խորհրդարանի իշխող կուսակցության պատգամավոր Իբրահիմ Հալիլ Յըլդըզը, սակայն հայտնի չէ՝ տուժել է նա, թե ոչ:
Դեպքի վայր է ժամանել ոստիկանությունը, տուժածներին տեղափոխել են մոտակա հիվանդանոց: Ինչպես հայտնել է Թուրքիայի առողջապահության նախարար Ահմեթ Դեմիրջանը, գերատեսչությունը բժշկական ուղղաթիռ է ուղարկել տուժածներին տեղափոխելու համար:

В Турции неизвестные атаковали избирательный штаб правящей партии
Три человека погибли и восемь получили ранения в результате нападения неизвестных на избирательный штаб правящей Партии справедливости и развития (ПСР) в районе города Суруч провинции Шанлыурфа на юго-востоке Турции, сообщает РИА Новости со ссылкой на  агентство Anadolu
По данным агентства, неизвестные совершили вооруженное нападение на сотрудников штаба во время их агитационной работы. Отмечается, что в момент нападения в избирательном штабе присутствовал депутат турецкого парламента от ПСР Ибрагим Халиль Йылдыз, однако пострадал он или нет, не уточняется.
На место происшествия прибыла полиция, пострадавшие доставлены в близлежащие больницы. Как заявил министр здравоохранения Турции Ахмет Демирджан, ведомство отправило для доставки пострадавших медицинский вертолет.