Մյունխենում անհայտ անձը դանակով մահացու վիրավորում է հասցրել մի աղջկա
Մեկ մարդ է մահացել է, երեքը՝ վիրավորվել՝ Մյունխենում դանակով զինված մարդու հարձակման հետևանքով, հայտնում է Bild-ը վկայակոչելով ոստիկանությանը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Միջադեպը տեղի է ունեցել ուրբաթ՝ օրվա երկրոդ կեսին: Հարձակման արդյունքում 25-ամյա աղջիկ է մահացել: Հարձակվողը նույնպես վիրավորվել է: Ըստ հրատարակության՝ նա փախուստի է դիմել:
Նշվում է, որ ոստիկանությունը բացառել է հարձակման ահաբեկչական դրդապատճառը: Նախնական տեղեկություններով, կենցաղային հողի վրա վեճ է տեղի ունեցել: Կասկածյալին՝ 19-ամյա երիտասարդին ձերբակալել են:

В Мюнхене неизвестный с ножом смертельно ранил девушку
Один человек погиб, трое получили серьезные ранения в результате нападения человека с ножом в Мюнхене, сообщает издание Bild со ссылкой на полицию,  передает РИА Новости.
Инцидент произошел в пятницу во второй половине дня, в результате нападения скончалась 25-летняя девушка. Сам нападавший также получил ранения. По информации издания, он скрылся с места происшествия.
Отмечается, что полиция исключила террористический мотив нападения. По предварительным данным, произошел конфликт на бытовой почве. Подозреваемого, 19-летнего молодого человека задержали.