Արձանագրվել են ադրբեջանական բանակի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի տեղաշարժեր ու կուտակումներ
Հունիսի 10-ից 16-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 250 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2500 կրակոց, հայտնում է Արցախի Հանրապետության ՊՆ պաշտոնական կայքը։
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, շաբաթվա ընթացքում հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում նկատվել են ադրբեջանական բանակի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի տեղաշարժեր ու կուտակումներ:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և ձեռնարկում իրավիճակից բխող անհրաժեշտ գործողություններ:

Зафиксированы передвижения и скопления живой силы и техники ВС Азербайджана - Минобороны НКР
В период с 10 по 16 июня ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Республики Арцах около 250 раз.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики, в направлении армянских постовых произведено более 2500 выстрелов.
Кроме того, на различных участках передовой были зафиксированы передвижения и скопления живой силы и техники ВС Азербайджана.
Передовые подразделения Армии обороны НКР полностью контролируют ситуацию и предпринимают необходимые действия.