ԱԱԾ գործողություններն Էջմիածնում շարունակվում են. քաղաքի փողոցները փակ են (Լուսանկարներ)
Էջմիածնում Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից օպերատիվ գործողությունները շարունակվում են, Aysor.am-ին տեղեկացրեց ԱԱԾ լրատվական կենտրոնի ղեկավար Սամսոն Գալստյանը։
Այլ մանրամասներ Գալստյանը չփոխանցեց՝ նշելով, որ ավելի ուշ պաշտոնական հաղորդագրություն կտարածվի։
«Ա1+»-ը քիչ առաջ տեղեկություն տարածեց, որ բերման է ենթարկվել Դոն Պիպոն, սակայն ԱԱԾ լրատվական բաժնի ղեկավարը մեզ հետ զրույցում չհաստատեց այդ տեղեկությունը։
Միևնույն ժամանակ, նկատենք, որ Էջմիածնում այս պահին բողոքի ակցիաներ են ընթանում, քաղաքացիները մեքենաներով փակել են քաղաք մտնող ճանապարհները, ոստիկանական ուժեր կան կենտրոնացած քաղաքում։
Հրապարակում կան ցուցարարներ, ովքեր ձեռքերում պահել են պաստառներ «Մենք պիպոյական չենք», «Ոչ Մանվելին» գրություններով։
Ավելի վաղ Aysor.amտեղեկացրել էր, որ Ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցներն այսօր օպերատիվ գործողություն են սկսել իրականացնել Էջմիածնի մի քանի կետերում, այդ թվում` ԱԺ գեներալ-պատգամավոր, ԵԿՄ վարչության նախագահ Մանվել Գրիգորյանի առանձնատանը։
Մեր տեղեկություններով, ԱԱԾ օպերատիվ ծառայողները գործողություններ են իրականացնում նաև Դոն Պիպո մականունով հայտնի քրեական հեղինակություն համարվող, մեծահարուստ Արթուր Ասատրյանի մոտ։

СНБ Армении продолжает оперативные мероприятия в Эчмиадзине
В Эчмиадзине продолжаются оперативные мероприятия со стороны Службы национальной безопасности, об этом сообщил Aysor.am пресс-секретарь СНБ республики Самсон Галстян.
Галстян не сообщил другие подробности, отметив, что официальное заявление будет распространено позже.
Сайт «А1+» немногим ранее распространил информацию о том, что задержан криминальный авторитет Артур Асатрян («Дон Пипо»), однако в беседе с нами пресс-секретарь СНБ не подтвердил эту информацию.
В то же время отметим, что в Эчмиадзине в настоящее время проходит акция протеста, граждане на машинах перекрыли въезды в город, в городе сконцентрированы полицейские силы.
На площади есть митингующие с плакатами «Мы не за Пипо», «Нет Манвелу».
Ранее Aysor.am сообщал, что Служба национальной безопасности Армении проводит оперативные действия по разным адресам в городе Эчмиадзин, в том числе, в особняке депутата парламента Манвела Григоряна.
По информации Aysor.am, оперативные действия проводятся также дома у криминального авторитета Артура Асатряна, более известного как «Дон Пипо».