Թրամփի վարկանիշը ռեկորդի է հասել իր նախագահական ժամկետից ի վեր
Ամերիկացիների առնվազն 45 տոկոսը հավանություն է տալիս ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի գործունեությանը, ինչն իր պաշտոնավարման օրվանից ի վեր ամենաբարձր ցուցանիշն է, վկայում են Gallup վերլուծական գործակալության հարցումները, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Թրամփի գործունեությանը հավանություն տվողների 90 տոկոսը հանրապետականներ են: Նշվում է, որ անկախ Թրամփի գործունեությունից՝ քիչ հավանական է, որ նա կարողանա ավելի շատ աջակցություն ստանալ դեմոկրատների շրջանում:
Gallup poll-ը նաև հայտնում է, որ նախագահության ողջ ժամկետի ընթացքում Թրամփի վարկանիշը զգալիորեն ավելի ցածր էր, քան իր նախորդներինը:
Հարցումն անցկացվել է 2018 թվականի հունիսի 11-17-ը՝ հեռախոսի միջոցով: Դրանում մասնակցել է 1511 մարդ: Վիճակագրական սխալը 3 տոկոսային կետ է կազմում:
Մարտին Թրամփի հավանության վարկանիշը, որը կազմվել էր NBC հեռուստաընկերության և Wall Street Journal-ի հարցման արդյունքների հիման վրա, 43 տոկոս էր:

Рейтинг Трампа достиг рекорда с начала его президентского срока
Не менее 45% американцев одобряют деятельность президента США Дональда Трампа, что является самым высоким показателем с момента его вступления в должность, свидетельствуют данные опроса аналитического агентства Gallup poll, передает РИА Новости.
Девяносто процентов одобряющих его деятельность — республиканцы. Отмечается, что независимо от деятельности Трампа, маловероятно, что он сможет получить большую поддержку среди демократов.
Gallup poll также сообщает, что на протяжении всего срока президентства рейтинги Трампа были значительно ниже, чем у его предшественников.
Опрос проводился по телефону 11-17 июня 2018 года. В нем приняли участие 1511 человек. Статистическая погрешность составляет 3 процентных пункта.
В марте рейтинг одобрения Трампа, составленный по результатам опроса телеканала NBC и издания Wall Street Journal, составлял 43%.