ԵԿՄ շենքից Մանվել Գրիգորյանի կնոջ ցուցումով տեղափոխվել է ընդհանուր 2980 հատ «վաճառքի ենթակա չէ, ԶԻՆՎՈՐԻ բաժին» գրառմամբ մսի պահածո (Տեսանյութ)
19/06/2018 14:55
Հունիսի 18-ին ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության կոռուպցիայի և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների հակազդման վարչության ծառայողները օպերատիվ տեղեկություններ էին ստացել, որ Երևանի Սողոմոն Տարոնցի 22 հասցեի ավտոկայանատեղիում կայանված են «Ուազ» և «ԳԱԶ» մակնիշների ավտոմեքենաներ, որոնք բեռնված են մսի պահածոներով։
Ոստիկանության ԶԼՄ-ների հետ կապի բաժնի պետ Էդգար Ջանոյանը Facebook-յան իր էջում տեղեկանցում է, որ նշված ավտոմեքենաների վարորդները, որոնք ԵԿՄ անդամներ են, մեքենաներով հանդերձ բերման են ենթարկվել տեղափոխվել են ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչություն։
Մեքենաների զննությամբ հայտնաբերվել է ընդհանուր 2980 հատ «վաճառքի ենթակա չէ, ԶԻՆՎՈՐԻ բաժին» գրառմամբ մսի պահածո։
Վարորդների հայտարարությամբ՝ հունիսի 16-ին Արշակունյաց 22 հասցեում գտնվող ԵԿՄ վարչության շենքից իրենք են պահածոները բեռնել՝ Նազիկ Ամիրյանի ցուցումով։

Супруга задержанного депутата пыталась скрыть около 3 тысяч банок мясных консервов для солдат
Полиция Армении обнаружили автомобили, груженные коробками с тушенкой, на этикетках которых содержится надпись «Не подлежит продаже, солдатский паек».
«Накануне, 18 июня, в Управление по противодействию коррупции и преступлениям против экономической деятельности Главного управления по борьбе с организованной преступностью Полиции РА поступили оперативные данные о том, что на стоянке по адресу ул. Согомона Таронци, 22 в Ереване припаркованы грузовые автомобили марок УАЗ и ГАЗ, груженные консервами», – отметили в полиции.
Водители данных грузовиков, являющиеся членами Союза добровольцев «Еркрапа», были задержаны и доставлены в Главное управление по борьбе с организованной преступностью.
При осмотре автомобилей было обнаружено 2980 мясных консервов с надписью «Не подлежит продаже, солдатский паек». Согласно заявлению водителей, банки перевозились из здания Союза добровольцев «Еркрапа» по адресу ул.Аршакуняц, 22 по указанию Назик Амирян – супруги задержанного председателя Союза, депутата Манвела Григоряна. Обстоятельства устанавливаются.