Եղիսաբեթ Երկրորդը վատառողջ է
Մեծ Բրիտանիայի թագուհին Եղիսաբեթ Երկրորդը վատառողջ է, ինչի պատճառով բաց կթողնի Սուրբ Պողոսի տաճարում կայանալիք տոնական պատարագը, հաղորդում է Reuters-ը՝ հղում անելով Բուքինգհեմյան պալատին, փոխանցում է Gazeta.ru-ն:
Թագավորական պալատի պաշտոնական հայտարարության մեջ ասվում է, որ Միքայել և Գեորգի Սրբերի 200-ամյակին նվիրված պատարագին թագուհուն կներկայացնի հերցոգ Քենթացին:
Մեծ Բրիտանիայի թագուհի Եղիսաբեթ Երկրորդը, որն ապրիլին նշում էր իր 92-րդ տարեդարձը, աշխարհի ամենատարեց մենապետն է: Նրա կառավարման ժամկետը ռեկորդային է նաև Մեծ Բրիտանիայի պատմության մեջ:

Елизавета II почувствовала себя плохо
Королеве Великобритании Елизавете II «нездоровится», из-за чего она пропустит праздничную службу в соборе Святого Павла, сообщает Reuters со ссылкой на Букингемский дворец, передает Gazeta.ru.
В официальном заявлении королевского дворца говорится, что Ее Величество будет представлять на службе, посвященной 200-летию ордена Святых Михаила и Георгия, герцог Кентский.
«Королеве сегодня нездоровится, и она решила не посещать утреннюю службу в соборе Святого Павла в честь 200-летнего юбилея ордена Святых Михаила и Георгия», — заявили во дворце.
Британская королева Елизавета II, в апреле отметившая свой 92-ой день рождения, — старейшая из всех монархов мира. Продолжительность ее правления также является рекордной в истории Великобритании.