Վարչապետի կոչից հետո զինծառայությունից խուսափած 156 հոգի ներկայացել է ու պատրաստ է ծառայելու. Արտակ Դավթյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կոչին՝ վերադառնալ հայրենիք ու կատարել պարտքը հայկական բանակում, հետևողներ կան։
«Կոչից հետո ունենք մոտ 300 քաղաքացի այս պահին, որից նվազագույնը 156 հոգին նախկինում զինծառայությունից խուսափածներն են, ովքեր ներկայացել են ու պատրաստ են իրենց ծառայությանը», - այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանը։
Նա նշեց, որ տվյալ զորակոչիկների համար նույն հավասար սկզբունքներն են, ինչը կազմակերպվում է մնացած բոլոր զորակոչիկների համար։

После призыва премьера 156 человек добровольно явились и готовы служить – Артак Давтян
На призыв премьер-министра Никола Пашиняна вернуться на родину и исполнить свой воинский долг уже многие откликнулись.
«После призыва у нас есть примерно 300 военнослужащих, из них минимум 156 в течение прошедших лет избегали воинской службы. Они добровольно явились и готовы пройти службу», - заявил сегодня в беседе с журналистами начальник Главного штаба Вооруженных сил Армении Артак Давтян.
Он отметил, что для этих призывников действуют такие же равные условия как и для всех остальных призывников.