Ուժային կառույցները, կարծես, անում են ամեն հնարավոր բան՝ Ձեզ հաճոյանալու համար. Մասիսի քաղաքապետի բաց նամակը՝ Նիկոլ Փաշինյանին
07/07/2018 11:40
Մասիսի քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանը, որին դատարանը կալանավորելու մասին որոշում էր կայացրել, բաց նամակ է հղել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
«Մեծարգո´ պարոն վարչապետ, տևական ժամանակ է, ինչ ուժային որոշ կառույցներ ինձ հետ կապ չունեցող գործերով կանչում են հարցաքննությունների և հրավիրում են դատարան։
Անկեղծ ասած՝ տպավորություն է, կարծես նրանք անում եմ ամեն հնարավոր բան` Ձեզ հաճոյանալու համար և փորձում են ստեղծել լավ աշխատանքի պատրանք։
Հավաստիացնում եմ, որ ոչ մի գործով, իսկ ավելի կոնկրետ Մասիսում տեղի ունեցած վեճին իմ մասնակցության մասով որևէ կապ չեմ ունեցել, ասեմ ավելին՝ ջանք չեմ խնայել, որպեսզի հաշտեցնեմ կողմերին ու դա հնարավոր է պարզել Ձեզ հասու լիազորությունների շրջանակներում, ուստի խնդրում եմ Ձեզ ուշադրություն դարձնել իրավապահ համակարգի որոշ օղակների գործունեությանը ու պահանջել աշխատել ոչ թե ձևի, այլ բովանդակության համար և չխաթարել համայնքի ղեկավարի` իմ պարտականությունների պատշաճ կատարումը», -ա սված է նամակում։

Силовые структуры делают все возможное, чтобы угодить Вам – открытое письмо мэра Масиса Николу Пашиняну
07/07/2018 14:13
Мэр города Масис Давид Амбарцумян, в отношении которого суд избрал меру пресечения в виде заключения под стражу, адресовал премьер-министру Армении Николу Пашиняну открытое письмо.
«Уважаемый господин премьер-министр, уже длительное время, как силовые структуры вызывают меня на допросы и в суд по не имеющим ко мне отношения делам.
Честно говоря, создается впечатление, будто они делают все возможное, чтобы угодить Вам и пытаются создать видимость хорошей работы.
Уверяю Вас, что ни к какому делу, а конкретнее, по части участия в произошедшем в Масисе инциденте – я никакого отношения не имел. Скажу больше, я не жалел усилий для примирения сторон и это можно выяснить в рамках предоставленных Вам полномочий, посему прошу Вас обратить внимание на деятельность некоторых звеньев правоохранительной системы и потребовать работать для вида, а для содержания, и не нарушать надлежащее выполнение мною полномочий руководителя общины», - говорится в письме премьеру.