Թրամփի վարորդը արտաժամյա աշխատանքի համար չվճարվելու համար  դիմել է դատարան
ԱՄՆ նախագահի վարորդ Նոել Սինտրոնը դիմել է դատարան, քանի որ Trump Organization ընկերությունը երկար տարիներ չի վճարել իրեն արտաժամյա աշխատանքի համար, հայտնում է Gazeta.ru-ն՝ հղում անելով CNBC-ին:
Սինտրոնն աշխատել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի մոտ ավելի քան 25 տարի: Նրա աշխատանքային ժամերի քանակությունը շաբաթական 50-ից 55 ժամ էր կազմում: Ընդ որում, ԱՄՆ-ի օրենքի համաձայն, եթե մարդը շաբաթական աշխատում է ավելի քան 40 ժամ, յուրաքանչյուր հաջորդ ժամվա համար նա պետք է սովորական ժամային դրույքաչափից 1.5 անգամ ավելի ստանա: Վարորդը նաև բողոքել է, որ նրա աշխատավարձը 2010 թվականից չի բարձրացվել: Այժմ Սինտրոնը փորձում է արդարության հասնել դատարանի միջոցով:

Водитель Трампа подал в суд из-за невыплаты сверхурочных
Водитель американского президента Ноэль Синтрон обратился в суд из- за того, что компания Trump Organization в течение многих лет не оплачивала его сверхурочную работу,  сообщает Gazeta.ru  со ссылкой на  CNBC.
Как отмечается, Синтрон работал на президента США Дональда Трампа более 25 лет. Количество его рабочих часов колебалось от 50 до 55 в неделю. При этом, в соответствии с законодательством США, если человек работает больше 40 часов в неделю, за каждый последующий час он должен получать плату в 1,5 раза, чем обычная часовая ставка. Водитель также пожаловался, что ему не повышали зарплату с 2010 года.