Թրամփը Գերմանիան համարել է ռուսական գազի պատանդը
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հանդես է եկել ՆԱՏՕ-ի այն երկրների քննադատությամբ, որոնք հավանություն են տվել «Հյուսիսային հոսք -2» գազատարի կառուցմանը: Բրյուսելում լրագրողների առջև ելույթ ունենալով մինչև ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հետ աշխատանքային հանդիպումը՝ նա հատկապես սուր քննադատել է Գերմանիային՝ նրան համարելով Ռուսաստանի պատանդը, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Գերմանիան լիովին վերահսկվում Է Ռուսաստանի կողմից:
Նոր գազատարի կառուցումից հետո բնական գազի մատակարարումների ավելի քան 70 տոկոսը կստացվի Ռուսաստանից,- շարունակել է նա: Գերմանիան նրանց (Ռուսաստանի) պատանդն է: Մենք որոշակիորեն պետք է դրա վրա ուշադրություն դարձնենք: «Հյուսիսային հոսք-2» նախագծի իրագործումն անընդունելի է ԱՄՆ-ի համար», - ընդգծել է Թրամփը:

Трамп назвал Германию заложницей российского газа
Президент США Дональд Трамп выступил с критикой стран НАТО, одобривших строительство газопровода "Северный поток - 2", сообщает ТАСС.
Выступая перед журналистами до рабочего завтрака с генсеком НАТО в Брюсселе, он особенно резко критиковал Германию, назвав ее заложницей России.
"Германия полностью контролируется Россией. После строительства нового трубопровода более 70% поставок природного газа будут поступать из России," - заявил он.
"Мы должны защищать вас, а вы отдаете миллиарды долларов России, - продолжил он. - Германия находится у них [России] в заложниках. Мы определенно должны обратить на это внимание".