Կիևում Գերագույն Ռադայի մոտ մոտ 5 հազար ցուցարար է հավաքվել
Կիևում Գերագույն Ռադայի շենքի մոտ բողոքի ակցիային մինչև հինգ հազար մարդ է մասնակցում, հայտնում է «112 Ուկրաինան»:
Նշվում է, որ ցուցարարները ծխարձակիչներ են վառել, ինչի հետևանքով Սահմանադրության հրապարակը ծխով է ծածկվել: Ոստիկանությունում հայտարարել են, որ տուժածներ և ձերբակալվածներ չկան: Մայրաքաղաքի կենտրոնում անվտանգության միջոցառումները խստացվել են, սակայն իրավապահների կողմից ցուցարարների նկատմամբ որևէ գործողություն չի ձեռնարկվում:
Կիևի ոստիկանության պետը նշել է, որ կենտրոնում երկու ակցիա է ընթանում: Ռադայի մոտ ընթանում է «ԱվտոԵվրոՍիլա» կազմակերպության բողոքի ակցիան, իսկ կառավարության շենքի առջև՝ «ԴնեպրԱզոտի» աշխատակիցներինը: Ընդհանուր առմամբ, ոստիկանության տվյալներով, կենտրոնում մինչեւ հինգ հազար ցուցարար է հավաքվել:
Տեղեկացվում է, որ «ԱվտոԵվրոՍիլան» դեմ է նախարարների կաբինետի որոշմանը, ըստ որի ոստիկանությունը կարող է ստուգել եվրոպական համարանիշներով ավտոմեքենաները եւ տուգանել այն անձանց, ովքեր չեն գրանցում Ուկրաինայում գտնվող մեքենաները մեկ տարի ժամկետով ներմուծման ռեժիմում:

У Верховной рады в Киеве митингуют почти пять тысяч человек
В Киеве у здания Верховной Рады в акции протеста принимают участие до пяти тысяч человек, сообщает «112 Украина».
Отмечается, что протестующие зажгли дымовые шашки, из-за чего площадь Конституции затянуло дымом. В полиции заявили, что пострадавших и задержанных нет. Меры безопасности в центре столицы были усилены, но никаких действий в отношении протестующих правоохранители не предпринимают.
Начальник киевской полиции уточнил, что в центре проходят две акции. У Рады митингует организация «АвтоЕвроСила», а перед правительством работники «ДнепрАзота».
Сообщается, что «АвтоЕвроила» выступает против решения кабинета министров, согласно которому полиция может проверять автомобили с европейскими номерами и штрафовать тех, кто не регистрирует автомобили, находящиеся на Украине в режиме временного ввоза на один год.