Ինդոնեզիայում մի տղամարդու մահվան համար 292 կոկորդիլոս են սպանել
Ինդոնեզիայի Սորոնգ քաղաքի (Արեւմտյան Պապուա նահանգ) բնակիչները 292 կոկորդիլոս են սպանել՝ վրեժխնդիր լինելով կոկորդիլոսի հարձակման հետեւանքով տղամարդու մահվան համար, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Jakarta Post-ին:
Հաղորդվում է, որ Միջադեպը տեղի է ունեցել շաբաթ օրը: Կոկորդիլոսի կողմից հոշոտված տղամարդու թաղումից հետո տեղի բնակիչները գնացել են կոկորդիլոսների ֆերմա, որտեղ դանակով մորթել են մոտ 300 կենդանու: Արևմտյան Պապուայի բնական ռեսուրսների պահպանության վարչությունը դատապարտել է տեղի ունեցածը:
«Կոկորդիլոսների սպանությունը խախտել է ուրիշի սեփականության ոչնչացման մասին օրենքը», - ասել է վարչության ղեկավարը, որի խոսքերը մեջբերում է պարբերականը:
Կոկորդիլոսների ֆերման պատկանում է Սորոնգ քաղաքի բնակիչներից մեկին: Ինչպես նշել է բնական ռեսուրսների պահպանության վարչության ղեկավարը, ֆերման գոյություն ունի օրինական հիմքերով, քանի որ սեփականատերը պաշտոնական թույլտվություն է ստացել շրջակա միջավայրի եւ տնտեսության նախարարության կողմից:

В индонезийском Соронге убили 292 крокодила после смерти мужчины
Жители индонезийского города Соронг (провинция Западное Папуа) убили 292 крокодилов, отомстив за смерть местного мужчины, который умер после нападения крокодила, сообщает РИА Новости со ссылкой на издание Jakarta Post.
Как сообщается, инцидент произошел в субботу. После похорон ранее растерзанного крокодилом местного жителя Сугито горожане отправились на крокодиловую ферму, где зарезали ножами почти 300 животных.
Управление по охране природных ресурсов Западного Папуа осудило происшествие.
«Убийство крокодилов нарушило закон об уничтожении чужой собственности», — сообщил глава управления, слова которого приводит издание.
Крокодиловая ферма принадлежит одному из жителей города Соронг. Как отметил глава управления охраны природных ресурсов, ферма существует на законных основаниях, поскольку хозяин получил официальное разрешение от министерства окружающей среды и лесного хозяйства.