Իսպանիայի ափերի մոտ հանգստյան օրերին մոտ 500 միգրանտ է փրկվել
Շաբաթ և կիրակի օրերին Իսպանիայի ափերի ջրերում առնվազն 479 միգրանտ է փրկվել, հայտնում է ТАСС-ը՝ հղում անելով Europa Press-ին:
Փրկարարական գործողություններն իրականացվել են Ջիբրալթարի նեղուցում և Ալբերբոր ծովում: Դրանցում մասնակցել է Ծովում փրկության և անվտանգության իսպանական ծառայությունը և քաղաքացիական գվարդիան:
Միգրանտները, որոնց մեջ հարյուրից ավելի անչափահասներ կան, տեղափոխվել են Անդալուզիայի նավահանգիստներ: 2015 թվականին Մերձավոր Արևելքի և Հյուսիսային Աֆրիկայի մի շարք երկրներում հակամարտությունների սրման պատճառով այս տարածաշրջանից Եվրոպա ժամանող մարդկանց թիվը կտրուկ աճել է:

У побережья Испании за выходные спасли почти 500 мигрантов
По меньшей мере 479 мигрантов были спасены в субботу и воскресенье в водах у испанского побережья. Об этом сообщает ТАСС  со ссылкой на агентство Europa Press.
По его информации, операции прошли в Гибралтарском проливе и море Альборан. В них участвовали испанская Служба спасения и безопасности на море и гражданская гвардия. Мигрантов, среди которых более ста несовершеннолетних, доставили в порты Андалусии.
В 2015 году из-за активизации конфликтов в ряде стран Ближнего Востока и Северной Африки резко возросло число лиц, прибывающих в Европу из этих регионов.