Պավլիկ Մանուկյանը պնդում է՝ ոստիկանին կրակել է Էդվարդ Գրիգորյանը, փաստաբանը, սակայն, հերքում է
Նա հայտարարել է, որ հիվանդանոցում մահացած ոստիկանին պատահաբար կրակել է ոչ թե Արմեն Բիլյանը, որը մեղադրվում է ոստիկանի սպանության մեջ, այլ՝  Էդվարդ Գրիգորյանը։
«Պատահական կրակոցով ձեռքից վիրավորված մարդը, որը հետո արյան վարակով մահացավ, այդ պատահական կրակոցի հեղինակը իմ սիրելի ընկեր Էդվարդ Գրիգորյանն է, որի համար պատժվում է Արմեն Բիլյանը»,- հայտարարել է Պավլիկ Մանուկյանը։
Փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը, սակայն, հերքում է Պ. Մանուկյանի հայտարարությունը։
«Սասնա Ծռեր խմբից Էդվարդ Գրիգորյանը ՊՊԾ գնդում ոչ մի պատահական կրակոց չի արձակել, որևէ անձի հրազենային վնասվածք չի պատճառել»,- Facebook-ի իր էջում գրել է նա։
Հիշեցնենք՝ ՊՊԾ գնդում հարձակման ընթացքում, ըստ ՀՔԾ հաղորդագրության,  զինված խմբի անդամ Արմեն Բիլյանի կողմից հրազենային վիրավորումից սպանվել է գնդում ծառայություն իրականացնող ոստիկանության աշխատակից՝ ՊՊԾ գնդի հերթապահի օգնական, ոստիկանության ենթասպա Գագիկ Մկրտչյանը։
Արմեն Բիլյանին մեղադրանք է առաջադրվել  ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով, 218-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ, 3-րդ և 11-րդ կետերով, 238-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերով, 177-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերով։
Հիշեցնենք՝ Գագիկ Մկրտչյանը, որը ծանր վիրավորում էր ստացել հուլիսի 17-ին ոստիկանության ՊՊԾ գնդի գրավման օրը, մահացել էր օգոստոսի 13-ին:
45-ամյա ոստիկան Գագիկ Մկրտչյանի վիճակը գնահատվում էր ծայրահեղ ծանր, այդ ընթացքում նա ենթարկվել էր չորս վիրահատության և այդպես էլ գիտակցության չէր եկել:

Павел Манукян утверждает, что в полицейского стрелял Эдвард Григорян, однако адвокат опровергает
Он объявил, что в полицейского, который скончался в больнице, случайно выстрелил не обвиняемый в убийстве Армен Билян, а Эдвард Григорян.
«Случайно раненный в плечо человек, который потом скончался в больнице от заражения крови: автором этого выстрела, за который наказывают Армена Биляна, был мой любимый друг Эдвард Григорян», - заявил Павел Манукян.
Адвокат Ерванд Варосян, однако, опровергает заявление Павла Манукяна.
«Член группы «Сасна црер» Эдвард Григорян в полку ППС не делал никакого случайного выстрела, никому огнестрельного ранения не причинял», - написал на своей странице в Facebook адвокат.
Напомним, согласно сообщению Специальной следственной службы, во время захвата полка ППС в Ереване от выстрела члена вооруженной группировки Армена Биляна был убит сотрудник полиции, помощник дежурного полка ППС Гагик Мкртчян.
Армену Биляну предъявлено обвинение по признакам п.1 ч.3 ст.218 , ч.3 ст.235, п.2 ч.2 ст. 104 и пп.3 и 11, пп.1 и 2 ч.4 ст. 238, пп.1 и 2 ч.3 ст. 177 Уголовного кодекса Армении.
Напомним, Гагик Мкртчян, получивший тяжелое ранение17 июля, – в день захвата вооруженной группировкой «Сасна црер» полка ППС – скончался 13 августа.
Состояние 45-летнего полицейского Гагика Мкртчяна оценивалось как крайне тяжелое, он был прооперирован 4 раза, однако так и не пришел в сознание.