Բրազիլիայում տան վրա զինված հարձակման հետևանքով յոթ մարդ է մահացել
Բրազիլիայի հյուսիսում գտնվող Պորտո Ալեգրի քաղաքում տներիղ մեկի վրա զինված հարձակման հետևանքով 7 մարդ է մահացել, հայտնում է РИА Новости-ն հղում անելով Terra պորտալին:
Միջադեպը տեղի է ունեցել հինգշաբթի երեկոյան: Ականատեսների խոսքով՝ զինված մարդիկ ավտոմեքենայով մոտեցել են տանը, ապա կրակ բացել տանը գտնվող մարդկանց վրա, ինչից հետո շտապել են հեռանալ:
Ոստիկանության տվյալներով՝ վեց մարդու դիերը հայտնաբերվել են տան մեջ: Եվս երկու վիրավոր տեղափոխվել է հիվանդանոց, ավելի ուշ նրանցից մեկը մահացել է: Մյուս տուժածի վիճակը գնահատվում է որպես ծանր:
Իրավապահ մարմինները սկսել են միջադեպի հետաքննությունը: Ոստիկանության տվյալներով՝ հարձակման ենթարկված տունը նախկինում օգտագործվել է որպես թմրամոլների բույն:

В Бразилии при вооруженном нападении на дом погибли семь человек
По меньшей мере, семь человек погибли в результате вооруженного нападения на один из домов в городе Порту-Алегри на севере Бразилии, сообщает РИА Новости  со ссылкой на портал Terra.
Инцидент произошел в четверг вечером. Как сообщили очевидцы, вооруженные люди подъехали к дому на автомобиле, затем устроили стрельбу по находящимся в доме людям, после чего поспешили скрыться с места.
По информации полиции, тела шести человек были обнаружены в доме. Еще двое раненых были доставлены в больницу, позднее один из них скончался. Состояние другого пострадавшего оценивается как тяжелое.
Правоохранительные органы начали расследование случившегося. По данным полиции, дом, на который было совершено нападение, ранее использовался в качестве притона для наркоманов.