Իսրայելը Գազայի հատվածում ՀԱՄԱՍ-ի 68 նշանակետ է խոցել` սահմանին իր զինվորի սպանությանն ի պատասխան
Իսրայելցի զինվորականները հարձակվել են Գազայի հատվածի պաղեստինյան զինյալների 68 օբյեկտների վրա՝ արձագանքելով իրենց զինվորի սպանությանը: Վերջինս զոհվել էր սահմանին դիպուկահարի կրակոցից, հայտնում է РИА Новости-ն ` հղում անելով բանակի մամուլի ծառայությանը։
«Իսրայելական բանակը ոչնչացրել է ՀԱՄԱՍ-ի երեք գումարտակներ Զեյթունում, Խան Յունիսում ու Էլ Բուրեյջում,- ասվում է զինվորականների հաղորդագրության մեջ,- Վերջին մի քանի ժամում բանակը մեծ ուժով է գործել ՀԱՄԱՍ շարժման ահաբեկչական օբյեկտների դեմ: Նախ գրոհել է ութ նշանակետերի վրա՝ տանկերի ու օդանավերի միջոցով, իսկ հետո խոցել ևս 60 ռազմական օբյեկտ»։
Իսրայելական բանակից նշել են, որ «հարվածները հասցվել են իսրայելցի զինծառայողի սպանությանը, նաև սահմանին ՀԱՄԱՍ-ի մեկ այլ ահաբեկչական գործունեությանն ի պատասխան»։
«Բանակը լուրջ է վերաբերվում այդ թշնամական գործողություններին, համարում է, որ ՀԱՄԱՍ-ն է պատասխանատու ցանկացած սպառնալիքի համար, որի աղբյուրը Գազայի հատվածն է»,- ասվում է զինվորականների հաղորդագրության մեջ։

Израиль поразил 68 целей ХАМАС в секторе Газа в ответ на убийство солдата у границы
Израильские военные атаковали 68 объектов палестинских боевиков в секторе Газа в ответ на гибель своего солдата, попавшего в пятницу под снайперский огонь на границе анклава, сообщает РИА Новости со ссылкой на армейскую пресс-службу.
«Армия разрушила три военных лагеря батальонов ХАМАС в Зейтуне, Хан-Юнисе и Эль-Бурейдже, - говорится в коммюнике военных. - За последние несколько часов армия действовала с большой силой против террористических целей движения ХАМАС, изначально были атакованы восемь целей огнем танков и самолетов, затем истребители поразили еще 60 военных объектов». Три военных лагеря ХАМАС полностью разрушены , добавили военные.
В армии указали, что «удары были нанесены в ответ на убийство в пятницу израильского военнослужащего, а также другую террористическую деятельность движения ХАМАС в районе разделительного ограждения».
«Армия рассматривает эти враждебные действия с большой серьезностью, считает ХАМАС ответственным за любые угрозы, источником которых является сектор Газа», - говорится в коммюнике военных.