Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի նախագահին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության Ազգային տոնի՝ հեղափոխության օրվա առթիվ, շնորհավորական ուղերձ է հղել նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին։
Նշելով, որ հայ-եգիպտական դարավոր հարաբերությունները մշտապես աչքի են ընկել առանձնահատուկ ջերմությամբ և անմիջականությամբ, նախագահ Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստանի և Եգիպտոսի միջև բազմաբնույթ համագործակցությունը կշարունակի բնականոն զարգացումը։
Հայաստանի նախագահը Եգիպտոսի նախագահին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ բարեկամ ժողովրդին` հարատև խաղաղություն և բարեկեցություն:

Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Египета
Президент Армении Армен Саркисян сегодня направил поздравительное послание президенту Арабской Республики Египет Абдель-Фаттаху ас-Сиси по случаю национального праздника Египта – дня революции, сообщает пресс-служба президента Армении.
Отметив, что армяно-египетские вековые отношения всегда выделялись особой теплотой и непосредственностью, президент Саркисян выразил уверенность, что многообразное сотрудничество между Арменией и Египтом продолжит свое естественное развитие.
Армен Саркисян пожелал Абдель-Фаттаху ас-Сиси крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Египта – прочного мира и благополучия.