Սոմալիում «Աշ Շաբաբի» զինյալները հարձակվել են ռազմակայանի վրա
«Աշ Շաբաբ» ահաբեկչական խմբավորման («Մոջահեդների երիտասարդական շարժում, Ռուսաստանում արգելված) զինյալները Սոմալիի հարավում զինված հարձակում են գործել ռազմակայանի վրա, հայտնել է Reuters-ը:
Գործակալության տեղեկատվությամբ՝ միջադեպը տեղի է ունեցել Քիսմայո հարավային քաղաքի մերձակայքում:
«Առայժմ մենք ոչ մի կարգի մանրամասնություններ չունենք», - հայտարարել է Սոմալիի բանակի ներկայացուցիչ Մաջո Մոհամուդ Ադենը: Նա նշել է, որ արդեն «օգնական ուժ է ուղարկվել» ռազմակայան:
Reuters-ը նաև մեջբերել է խմբավորման ներկայացուցչի խոսքը, որը պնդել է, որ զինյալների և զինվորականների միջև ընդհարումների ընթացքում զոհվել է 27 սոմալիացի զինվոր:

Боевики "Аш-Шабаб" напали на военную базу в Сомали
Боевики террористической группировки "Аш-Шабаб" ("Молодежное движение моджахедов", запрещена в РФ) совершили вооруженное нападение на военную базу на юге Сомали, сообщило агентство Reuters.
По его информации, инцидент произошел близ южного города Кисмайо. "Пока у нас нет никаких подробностей", - заявил представитель сомалийской армии Маджо Мохамуд Аден. Он отметил, что на базу уже "отправлено подкрепление".
Reuters также привело слова представителя группировки, который утверждал, что в ходе столкновений между боевиками и военными погибли 27 сомалийских солдат.