Քոչարյանին անձնական երաշխավորություն տված պատգամավորների թիվը հասել է 45-ի
ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցը փոխելու համար անձնական երաշխավորություն տված Ազգային ժողովի պատգամավորների թիվը հասել է 45-ի, փոխանցում են Aysor.am-ի աղբյուրները։
Նշվում է, որ այս շաբաթվա ընթացքում պատգամավորների ստորագրությունները կհավաքվեն և միասնական փաստաթղթով կներկայացվեն ՀՀ գլխավոր դատախազություն։
Նկատենք, որ առայժմ չի հստակեցվում՝ որ խմբակցություններից, որ պատգամավորներն են մասնակցել խորհրդարանում երեկ մեկնարկած ստորագրահավաքին։ Սակայն հայտնի է, որ Հանրապետական խմբակցության որոշ պատգամավորներ պատրաստակամություն էին հայտնել մասնակցել դրան։
Հիշեցնենք՝ ՀՀ երկրորդ նախագահը մեղադրվում է 2008-ին մարտիմեկյան իրադարձությունների ժամանակ սահմանադրական կարգը բռնի տապալելու համար։

Уже 45 депутатов просят изменить меру пресечения в виде ареста бывшему президенту Армении Роберту Кочаряну
02/08/2018 12:13
Депутаты парламента Армении собирают подписи с личным поручительством об изменении меры пресечения в виде ареста бывшему президенту Армении Роберту Кочаряну.
«Под документом подписались 45 депутатов», - сообщают источники Aysor.am.
Документ будет направлен генеральному прокурору.
Сбор подписей завершится на этой неделе.
Напомним, что суд первой инстанции Еревана удовлетворил ходатайство Специальной следственной службы Армении об аресте бывшего президента Р.Кочаряна, обвиняемого в свержении конституционного строя в 2008 году.