Հակառակորդի մարտական դիրքերից մեկում տեղի է ունեցել ուժգին պայթուն. Արցախի ՊԲ-ն հետևում է հակառակորդի առաջնագծում նկատվող տեղաշարժերը
08/08/2018 17:11
Օգոստոսի 8-ին ժամը 13:40-ի սահմաններում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավարևելյան (Կուրոպատկինո) ուղղությամբ տեղակայված հակառակորդի մարտական դիրքերից մեկում տեղի է ունեցել ուժգին պայթուն, հայտնում են Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
«Պայթյունին որին հետևել է մարդկային վայնասուն, իսկ այնուհետև մոտ 10 կրակոց: Միջադեպից հինգ րոպե անց մարտական դիրքին են մոտեցել շտապ օգնության 1 և ռազմական այլ տեսակի 5 մեքենաներ:
Դեպքի հետ կապված որևէ տեղեկություն ադրբեջանական կողմը դեռևս չի տվել:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումներն ու համապատասխան ծառայությունները աչալրջորեն վերահսկում են իրավիճակը և հետևում հակառակորդի առաջնագծում նկատվող տեղաշարժերը»,-ասված է ԱՀ ՊՆ հաղորդագրությունում։

На одной из боевых позиций ВС Азербайджана прогремел сильный взрыв. Армия Обороны Арцаха следит за ситуацией
08/08/2018 17:37
На одной из боевых позиций ВС Азербайджана, расположенной в юго-восточном направлении (Куропаткино) линии соприкосновения прогремел сильный взрыв, сообщает пресс-служба Армии Обороны Арцаха.
“8 августа, примерно в 13:40, на одной из боевых позиций ВС Азербайджана прогремел сильных взрыв, после чего были слышны крики, а также прозвучало около 10 выстрелов. После происшествия к месту событий подъехала одна машина скорой помощи и 5 других машин. Прифронтовые подразделения Армии Оборины и соответствующие службы внимательно следят за ситуацией и всеми передвижениями противника”,- говорится в сообщении пресс-службы АО.