Ռոբերտ Քոչարյանը ներկա է վերաքննիչ բողոքի քննությանը
ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը ներկա է այս պահին Վերաքննիչ քրեական դատարանում ընթացող վերաքննիչ բողոքի քննությանը, Aysor.am-ին փոխանցեց Քոչարյանի փաստաբան Հայկ Ալումյանը։
Նշենք, որ ՀՀ երկրորդ նախագահի փաստաբանները Վերքաննիչ դատարանում բողոքարկում են Քոչարյանին կալանավորելու մասին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշումը։
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը կալանավորել էր հուլիսի 28-ին։ Նրան մեղադրանք է առաջադրվել Մարտի 1 -ի գործի շրջանակներում՝ 2008 թվականին սահմանադրական կարգը այլ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ տապալելու համար (ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300.1-ին հոդվածի 1-ին մաս):

Роберт Кочарян присутствует на рассмотрении апелляционной жалобы
Второй президент Армении Роберт Кочарян присутствует на проходящем в эти минуты в Апелляционном уголовном суде рассмотрении апелляционной жалобы , сообщил корреспонденту Aysor.am адвокат Роберта Кочаряна Айк Алумян.
Отметим, что адвокаты второго президента Армении подали апелляционную жалобу на решение суда общей юрисдикции первой инстанции об избрании в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна меры пресечения в виде заключения под стражу.
Второй президент Армении Роберт Кочарян был заключен под стражу 28 июля. Он  обвиняется в свержении конституционного строя в рамках уголовного дела о разгоне акций протеста 1 марта 2008 года по ч.1 ст. 300.1 Уголовного кодекса Армении.