Արա Գաբրիելյանն ազատվեց աշխատանքից
Նիկոլ Փաշինյանի ստորագրած որոշման համաձայն՝ Արա Գաբրիելյանն ազատվել է պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի տեղակալի պաշտոնից։
Գաբրիելյանն աշխատանքից ազատվել է իր դիմումի համաձայն։
Նշենք, որ Ա. Գաբրիելյանը 2018 թվականի հունիսի 22-ին էր նշանակվել ՊԵԿ նախագահի տեղակալ՝ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ։
Հիշեցնենք՝ Ա. Գաբրիելյանի նշանկումից հետո մամուլում տեղեկություններ էին շրջանառվում, որ նա սկանդալի կենտրոնում է հայտնվել։
«ՊԵԿ-ում խայտառակ նշանակումները շարունակվում են: Նոր սկանդալի կենտրոնում հայտնվել է ՊԵԿ նախագահի նորանշանակ տեղակալ Արա Գաբրիելյանը, որը, պարզվում է, ոչ վաղ անցյալում ԱՄՆ-ում դատապարտվել է GPS-ի միջոցով 35-ամյա նախկին ընկերուհուն հետապնդելու համար», - մասնավորապես գրել էր «Ժամանակ» թերթը։

Освобожден от работы зампредседателя Комитета государственных доходов Ара Габриелян
Решением премьер-министра Армении Никола Пашиняна, Ара Габриелян освобожден от должности заместителя председателя Комитета государственных доходов (КГД) Армении.
Как сообщается на сайте правительства Армении, Ара Габриелян освобожден от занимаемой должности по собственному заявлению.
Отметим, что Ара Габриелян был назначен заместителем председателя КГД Армении 22 июня 2018 года решением Никола Пашиняна.
Напомним, после назначения Ара Габриеляна в прессе появились публикации о том, что  Габриелян оказался в центре скандала.
«В Комитете государственных доходов (КГД) Армении продолжаются скандальные назначения. В центре нового скандала оказался новоназначенный заместитель председателя КГД Ара Габриелян, который, как выясняется, в недавнем прошлом был осужден в США за преследование 35-летней бывшей подруги с помощью GPS», - писала в частности газета «Жаманак».