Վարդան Բոստանջյանի լիազորությունները դադարեցված են
ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը ստորագրել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Վարդան Բոստանջյանի`պատգամավորի լիազորությունները դադարած համարելու մասին արձանագրությունը, տեղեկացնում են ԱԺ լրատվական ծառայությունից։
«Հիմք ընդունելով պատգամավորի հրաժարականի մասին դիմումը եւ առաջնորդվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 154-րդ հոդվածի 1-ին մասի 6-րդ կետի պահանջով` դադարած համարել «Ծառուկյան» կուսակցությունների դաշինքի համապետական ընտրական ցուցակով ընտրված պատգամավոր Վարդան Բոստանջյանի՝ պատգամավորի լիազորությունները»,- նշված է արձանագրության մեջ:

Депутатские полномочия Вардана Бостанджяна прекращены
Председатель Национального Собрания Армении Ара Баблоян подписал протокол о прекращении полномочий депутата Национального Собрания Вардана Бостанджяна, сообщает пресс-служба парламента Армении.
«Основываясь на прошении депутата об отставке и руководствуясь требованием п.6 ч.1 ст.154 конституционного закона Республики Армения «Регламент НС», считать прекращенными полномочия избранного по общегосударственному избирательному списку блока партий «Царукян» депутата Вардана Бостанджяна», - сообщается в протоколе.