ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի մամուլի ասուլիսը տապալվեց (Տեսանյութ)
«Մենք հասանք մեր նպատակին, ասուլիսը տապալվեց: Սրանով մենք ցանկանում էինք ցույց տալ հասարակության վերաբերմունքը Քոչարյանի ազատ արձակմանը», - լրագրողներին ասացին բողոքի ակցիայի մասնակիցները:
Նշենք, որ «Ազատություն» ռ/կ-ին հաջողվել է նկարահանել, ինչպես է Ռոբերտ Քոչարյանը հեռանում «Էրեբունի պլազա» հյուրանոցի տարածքից, որտեղ էլ պիտի կայանար լրագրողների հետ հանդիպումը:
Բողոքի ակցիայի մասնակիցները որոշեցին շարժվել դեպի Վերաքննիչ դատարան, մինչ այդ, սակայն, նրանք կանգ առան Գլխավոր դատախազության շենքի դիմաց` պահանջելով, որ վերջինս վճռաբեկ դիմում ներկայացնի ու բողոքարկի Ռոբերտ Քոչարյանի ազատ արձակումը:
Նշենք, որ ՀՀ երկրորդ նախագահը կալանավորված էր հուլիսի 28-ից, սակայն երեկ` Վերաքննիչ դատարանի որոշմամբ, ազատ արձակվեց` օգտվելով անձեռնմխելիության իրավունքից:

Активисты сорвали пресс-конференцию второго президента Армении Роберта Кочаряна
«Мы достигли своей цели, пресс-конференция провалена. Тем самым мы хотим показать отношение общества к освобождению Роберту Кочаряну», - сказали журналистам участники акции протеста.
Отметим, что Радио Азатутюн (Радио Свобода) удалось заснять, как Роберт Кочарян выехал с территории гостиницы «Эребуни Плаза», где должна была состояться пресс-конференция с представителями СМИ.
Участники акции протеста решили двигаться к Апелляционному суду Армении, однако до этого они остановились перед зданием генеральной прокуратуры Армении, требуя чтобы прокуратура подала кассационную жалобу и обжаловала решение об освобождении Роберта Кочаряна.
Отметим, Апелляционный суд Армении под председательством судьи Александра Азаряна накануне удовлетворил апелляционную жалобу адвокатов второго президента Армении Роберта Кочаряна об изменении меры пресечения в отношении Кочаряна.