«Հրապարակ». Հացի գնի կամ քաշի մեջ փոփոխություններն անխուսափելի են
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հացի փոքր արտադրամաս ունեցող գործարարներից մեկը երեկ մեզ տեղեկացրեց, որ երեկվանից ալյուրը թանկացել է՝ 50 կիլոգրամի մեջ 1 դոլարով։
Եթե 50 կգ-անոց ալյուրի պարկը Բաղրամյանի ալրաղացը, որի սեփականատերը Լֆիկն է՝ ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը, մի քանի օր առաջ վաճառում էր 21 դոլարով, այսօրվանից այն վաճառվելու է 22 դոլարով։
Եվ քանի որ Բաղրամյանի ալրաղացը գերիշխող դիրք ունի շուկայում, ապա շղթայական կարգով ալյուրի գինը կբարձրանա նաև մյուս ալրաղացներում, ինչը նշանակում է, որ առաջիկայում հացի փռերը կվերանայեն հացի կա՛մ գինը, կա՛մ քաշը»։

«Грапарак»: Изменение веса или цен на хлеб – неизбежно
по производству хлеба, сообщил накануне, что со вчерашнего дня 1 мешок муки (50 кг)  подорожал на 1 доллар.
«Если Баграмянский мукомольный завод, владельцем которого является депутат парламента Самвел Алексанян, несколько дней назад продавал мешок муки весом 50 кг за 21 доллар, то с сегодняшнего дня будет продавать за 22 доллара.
И поскольку Баграмянский мукомольный завод занимает доминирующее положение на рынке, то по цепочке цена на муку повысится также на других мукомольных заводах, что означает, что в ближайшие время цеха по выпечке хлеба пересмотрят или цены на хлеб или вес хлеба», - отмечает издание.