Գլխավոր դատախազությունը Քոչարյանի գործով պատրաստվում է բողոք ուղարկել Վճռաբեկ դատարան
Հայաստանի Գլխավոր դատախազությունը ստացել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գործով Վերաքննիչ դատարանի որոշումը, Aysor.am-ին հայտնեցին դատախազության լրատվական բաժնից:
«Ստացել ենք Վերաքննիչ դատարանի որոշումը, նախապատրաստում ենք բողոքը, որը պետք է ուղարկենք Վճռաբեկ դատարան», - ասաց դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արևիկ Խաչատրյանը:
Օգոստոսի 13-ին Վերաքննիչ դատարանը, հիմնվելով նախկին նախագահի անձեռնմխելիության վրա, բավարարել էր  Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների միջնորդությունն ու նա ազատ էր արձակվել:

В Генпрокуратуре Армении готовят кассационную жалобу по делу экс-президента Роберта Кочаряна
Генеральная прокуратура Армении получила решение Апелляционного суда по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна, сообщили Aysor.am в пресс-службе прокуратуры.
«Мы получили решение Апелляционного суда и готовим жалобу, которую должны направить в Кассационный суд», - сообщила пресс-секретарь ведомства Аревик Хачатрян.
Напомним, Апелляционный суд Армении 13 августа удовлетворил ходатайство адвокатов экс-президента Роберта Кочаряна и он был освобожден из-под ареста в зале суда. Решение суда общей юрисдикции Еревана отменено, принимая во внимание неприкосновенность Роберта Кочаряна.