Իսպանիայի վարչապետը Կատալոնիայի ղեկավարի հետ հանդիպում կանցկացնի Բարսելոնայում
Իսպանիայի վարչապետ Պեդրո Սանչեսը աշնանը Բարսելոնայում հանդիպում կունենա Կատալոնիայի ղեկավար Կիմ Տոռոյի հետ: Այս մասին  տարածաշրջանային կառավարության ներկայացուցիչ Էլզա Արտադին հայտնել է Europa Press գործակալությանը տված հարցազրույցում, որը տարածվել է երկուշաբթի, փոխանցում է ТАСС-ը:
Նրա խոսքով՝ «աշնանը կլինիհանդիպում», որը կկայանա Կատալոնիայի մայրաքաղաքում՝ ինքնավարության նախարարների կաբինետի կենտրոնակայանում: Ինչպես նշել է Արտադին, ամենայն հավանականությամբ, այդ բանակցությունները կանցկացվեն սեպտեմբերից հետո:
Կատալոնիայի կառավարության ներկայացուցչի կարծիքով՝ նման հանդիպումը լավ նշան է Մադրիդի և Բարսելոնայի միջև հարաբերությունների համար:

Премьер Испании проведет встречу с каталонским лидером в Барселоне
Премьер-министр Испании Педро Санчес осенью в Барселоне встретится с каталонским лидером Кимом Торрой. Об этом сообщила представитель регионального правительства Эльза Артади в распространенном в понедельник интервью агентству Europa Press, передает ТАСС.
По ее словам, «осенью будет встреча», которая состоится в штаб-квартире кабмина автономии в каталонской столице. Как считает Артади, вероятнее всего, данные переговоры пройдут после сентября.
По мнению представителя правительства Каталонии, подобная встреча является хорошим знаком для отношений между Мадридом и Барселоной.