Հայաստան-ԵՄ համաձայնագրի դրույթներով պայմանավորված որևէ բարեփոխման մեկնարկ կառավարության մակարդակով դեռ տրված չէ. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հուլիսի 2-ի որոշմամբ` Հայաստանի և Եվրոպական Միության միջև Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կիրարկումն ապահովելու նպատակով միջգերատեսչական հանձնաժողով ստեղծելու վերաբերյալ որոշում էր կայացվել: Այդ հանձնաժողովի նախագահ էր նշանակվել փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը: Սակայն պարզվում է, որ այդ հանձնաժողովը հուլիսի 2-ից մինչև հիմա անգամ նիստ չի գումարել: Ասել է թե` 2018 թվականի հունիսի 1-ից ուժի մեջ մտած Հայաստան-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի դրույթներով պայմանավորված որևէ բարեփոխման մեկնարկ կառավարության մակարդակով դեռ տրված չէ:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը փորձեց հանձնաժողովի ղեկավար Մհեր Գրիգորյանից պարզել, թե ինչու նիստ մինչ այժմ չի գումարվել, և ինչ աշխատանքներ են կատարվել: Փոխվարչապետի գրասենյակի ղեկավար Արտակ Բարսեղյանը մեր հարցին ի պատասխան հայտնեց, թե հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը կանցկացվի այս շաբաթվա ընթացքում: Նիստերը նախատեսվում է անցկացնել, որպես կանոն, շաբաթական մեկ անգամ»:

«Жоховурд»: В правительстве пока не стартовала реализация какой-либо реформы в рамках Соглашения Армения – ЕС
28/08/2018 11:25
Газета «Жоховурд» пишет, что решением премьер-министра Никола Пашиняна от 2 июля для обеспечения реализации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения – ЕС создана межведомственная комиссия. Председателем этой комиссии назначен вице-премьер Мгер Григорян. Однако, как выясняется, эта комиссия с 2 июля до сих пор не созвала ни одного заседания. То есть, на уровне правительства пока не стартовала реализация какой-либо реформы, обусловленной положениями вступившего в силу 1 июня Соглашения о всеобъемлющем и расширенном сотрудничестве Армении с ЕС.
Издание попыталось  выяснить у председателя комиссии Мгера Григоряна, почему до сих пор не состоялось ни одного заседания  и проведены ли какие-то работы. Руководитель офиса вице-премьера Артак Барсегян в ответ на наш вопрос сообщил, что первое заседание комиссии состоится в течение недели. «Как правило, заседания предусматривается проводить раз в неделю».