Հայաստան-ԵՄ համաձայնագրի դրույթներով պայմանավորված որևէ բարեփոխման մեկնարկ կառավարության մակարդակով դեռ տրված չէ. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հուլիսի 2-ի որոշմամբ` Հայաստանի և Եվրոպական Միության միջև Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կիրարկումն ապահովելու նպատակով միջգերատեսչական հանձնաժողով ստեղծելու վերաբերյալ որոշում էր կայացվել: Այդ հանձնաժողովի նախագահ էր նշանակվել փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը: Սակայն պարզվում է, որ այդ հանձնաժողովը հուլիսի 2-ից մինչև հիմա անգամ նիստ չի գումարել: Ասել է թե` 2018 թվականի հունիսի 1-ից ուժի մեջ մտած Հայաստան-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի դրույթներով պայմանավորված որևէ բարեփոխման մեկնարկ կառավարության մակարդակով դեռ տրված չէ:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը փորձեց հանձնաժողովի ղեկավար Մհեր Գրիգորյանից պարզել, թե ինչու նիստ մինչ այժմ չի գումարվել, և ինչ աշխատանքներ են կատարվել: Փոխվարչապետի գրասենյակի ղեկավար Արտակ Բարսեղյանը մեր հարցին ի պատասխան հայտնեց, թե հանձնաժողովի անդրանիկ նիստը կանցկացվի այս շաբաթվա ընթացքում: Նիստերը նախատեսվում է անցկացնել, որպես կանոն, շաբաթական մեկ անգամ»:

Zhoghovurd: No launch given to Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement with EU on government’s level
Zhoghovurd daily writes: “With the July 2 decision of the Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan an inter-departmental commission was set up to ensure the proper implementation of the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement with the EU. Mher Grigoryan has been appointed the chairman of the commission. But it appeared that the commission has not convened any sitting till now. Thus, it may be stated that no launch has been given to the Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement on the government’s level.”
The paper tried to contact with the chairman of the commission to find out what has been done till now. “Head of the Vice Prime Minister’s office Artak Barseghyan said the first session of the commission will be conducted during this week. The sessions will be convened once a week,” the paper cited him as saying.