Մեքսիկայում թմրալաբորատորիա և 4 տոննա մետամֆետամին են հայտնաբերել
Մեքսիկայի զինված ուժերն ԱՄՆ-ի հետ սահմանին հայտնաբերել են թմրանյութերի արտադրության լաբորատորիա և չորս տոննա մետամֆետամին, հայտնում է РИА Новости-ն:
Լաբորատորիան հայտնաբերվել է Ստորին Կալիֆոռնիայի նահանգում իրականացված հատուկ գործողության շրջանակում: Բացի պատրաստի թմրադեղից, շենքում հայտնաբերվել Է նյութ, որից կարելի էր պատրաստել ևս շուրջ 6 տոննա մետամֆետամին: Ինչպես հայտնել են զինվորականները, լաբորատորիան գործել է շուրջ մեկ տարի:
«Հայտնաբերված ընդհատակյա լաբորատորիան օգտագործվել է սինթետիկ թմրադեղերի արտադրության համար, ամեն օր այնտեղ արտադրվել է մոտ 200 կիլոգրամ մետամֆետամին: Մենք գիտենք, որ դա ամենախոշոր լաբորատորիան է, որը հայտնաբերվել է Ստորին Կալիֆոռնիայում», - հայտարարել է զինված ուժերի ներկայացուցիչ Խոսե Մանուել Նոլասո Ֆոնսեկան:

В Мексике обнаружили нарколабораторию и четыре тонны метамфетамина
Вооруженные силы Мексики обнаружили на границе с США лабораторию по производству наркотиков и 4 тонны метамфетамина, сообщает  РИА Новости.
Лаборатория была обнаружена в рамках спецоперации в штате Нижняя Калифорния. Помимо готового наркотика, в здании был обнаружен материал, из которого можно было приготовить еще около 6 тонн метамфетамина. Как сообщили военные, лаборатория функционировала около года.
"Обнаруженная подпольная лаборатория использовалась для производства синтетических наркотиков, каждый день в ней производилось около 200 килограммов метамфетамина. Мы знаем, что это самая крупная лаборатория, которая была обнаружена в Нижней Калифорнии", — заявил представитель вооруженных сил Хосе Мануэль Ноласо Фонсека. Всего в лаборатории работали 10 человек, которые сбежали при появлении военных.