Ավարտվել է Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի Տրանշ 2 հատվածի հողերի օտարման և տարաբնակեցման ծրագիրը. նախարար
04/09/2018 11:19
Ավարտվել է Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի Տրանշ 2 հատվածի հողերի օտարման և տարաբնակեցման ծրագիրը, լրագրողների հետ հանդիպմանն ամփոփելով պաշտոնավարման 100 օրը՝ հայտարարեց ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Աշոտ Հակոբյանը։
«Հաջողությամբ իրականացվում են Համաշխարհային բանկի կողմից ֆինանսավորվող կենսական նշանակության ճանպարհների բարելավման ծրագրերը», - հայտարարեց նախարարը։
Նա նշեց, որ ընթացքի մեջ են նաև շուրջ 62.3 կմ ընդհանուր երկարությամբ 10 ճանապարհի վերականգնման աշխատանքները։ Ծախսվել է 3.1 մլրդ ՀՀ դրամ կամ 2018 թ. համար նախատեսված ծավալի 50 տոկոսը։

Завершена программа отчуждения земель и переселения в рамках Транша 2 дорожного коридора «Север-Юг» – Ашот Акопян
04/09/2018 12:56
Программа отчуждения и переселения в рамках Транша 2 инвестиционной программы дорожного коридора «Север-Юг» завершена, сообщил сегодня на пресс-конференции министр транспорта, связи и информационных технологий Ашот Акопян, подводя итоги 100 дней пребывания на посту.
«Успешно осуществляются финансируемые Всемирным банком программы по улучшению дорог, имеющих жизненно важное значение», - заявил министр.
Он отметил, что в процессе реализации находятся работы по восстановлению 10 дорог общей протяженностью 62 км. Потрачено 3.1 млрд. драмов или 50% предусмотренного в 2018 году объема средств.