Ավարտվել է Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի Տրանշ 2 հատվածի հողերի օտարման և տարաբնակեցման ծրագիրը. նախարար
04/09/2018 11:19
Ավարտվել է Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի Տրանշ 2 հատվածի հողերի օտարման և տարաբնակեցման ծրագիրը, լրագրողների հետ հանդիպմանն ամփոփելով պաշտոնավարման 100 օրը՝ հայտարարեց ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Աշոտ Հակոբյանը։
«Հաջողությամբ իրականացվում են Համաշխարհային բանկի կողմից ֆինանսավորվող կենսական նշանակության ճանպարհների բարելավման ծրագրերը», - հայտարարեց նախարարը։
Նա նշեց, որ ընթացքի մեջ են նաև շուրջ 62.3 կմ ընդհանուր երկարությամբ 10 ճանապարհի վերականգնման աշխատանքները։ Ծախսվել է 3.1 մլրդ ՀՀ դրամ կամ 2018 թ. համար նախատեսված ծավալի 50 տոկոսը։

Project on alienation and resettlement of lands of North-South road corridor’s Tranche 2 sector completed – Minister
04/09/2018 11:43
Project on alienation and resettlement of lands of the North-South road corridor’s Tranche 2 sector has completed, Armenia’s Transport, Communication and IT Minister Ashot Hakobyan told the reporters, summing up the 100th day of his tenure.
“The projects financed by the World Bank on renovation of roads of primary importance are being implemented successfully,” the minister stressed.
He noted that reconstruction of 10 roads totally 62.3 km-long are also in process. About 3.1 billion AMD have been spent by now, which is the 50% intended for 2018.