Մենք քաջալերում ենք ՀՀ կառավարությանը՝ շարունակել գործարար միջավայրի բարելավմանն ուղղված աշխատանքները. ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան
05/09/2018 10:19
ԱՄՆ-ը հավատացած է՝ գերազանց հնարավորություններ կան ամերիկյան և հայկական բիզնեսների համար միասին աշխատելու և ծաղկում ապրելու համար, այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլսը։
«Մենք հավատացած ենք, որ բիզնեսի և առևտրի համար կան իրական հնարավորություններ, որոնք երկուստեք շահավետ են, և մենք քաջալերում ենք ՀՀ կառավարությանը՝ շարունակել գործարար միջավայրի բարելավմանն ուղղված աշխատանքները: Ներդրումային միջավայրը կարող է փխրուն լինել. մի սխալ որոշում, մի սխալ քայլ կարող է ներդրողներին վախեցնել: Կարծում եմ՝ կառավարությունը կշարունակի ուշադրության կենտրոնում պահել գործարար միջավայրի համար ձևավորվող աշխատանքները», - նշեց նա։
Խոսելով ԱՄՆ դեսպանության կողմից անցկացվող Ֆրենչայզինգի համաժողովի մասին՝ դեսպանն ասաց, որ այն կապեր է ստեղծում ամերիկյան գործարարների և հայ ներդրողների միջև։
«Այստեղ են հավաքվել ամերիկյան ֆրենչայզային ընկերություններն ու հայկական ներդրողները: Այս համաժողովին Հայաստանից մասնակցում են բիզնեսի և կառավարության՝ հիսունից ավելի ներկայացուցիչներ, մի քանի ամերիկյան բիզնեսներ։ Նրանք այստեղ են, որպեսզի միմյանց հետ խոսեն համատեղ ֆրենչայզային գործունեություն ծավալելու հարցերի շուրջ», - ասաց ՀՀ֊ում ԱՄՆ դեսպանը:

We encourage Armenia’s government to continue works addressed toward improvement of business environment – US Ambassador
05/09/2018 10:37
USA is convinced in existence of excellent opportunities for joint work and prosperity of American and Armenian businesses, US Ambassador to Armenia Richard Mills told the reporters on Wednesday.
“We are convinced that there are real opportunities for doing mutually beneficial business and trade. We encourage Armenia’s government to continue works addressed toward improvement of business environment in Armenia,” he said, stressing that the investment environment is fragile – one wrong decision, one wrong step may frighten the investors. “I think the government will continue keeping under focus the works addressed toward improvement of the business environment in Armenia,” the ambassador noted.
Speaking about the franchising conference conducted by the US Embassy, the ambassador stressed that it creates ties between the US businessmen and Armenian investors.
“American franchising companies and Armenian investors have gathered here. More than 50 representatives of Armenian business and government, few American businesses participate in the conference. They are here to talk about issues on starting joint franchising activity,” the ambassador said.