Վարչապետի հետ քննարկել ենք և որոշել, որ ՊՆ-ում ստուգումները մի քանի ամսով կհետաձգվեն. Դավիթ Սանասարյան
05/09/2018 12:05
Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանը պաշտոնավարման սկզբում հայտարարել էր, որ իր առաջին գործն է լինելու պաշտպանության նախարարությունում ստուգումներ իրականացնելը։
«Նախնական ուսումնասիրություն սկսել ենք դեռևս ՊՆ չայցելած, ինֆորմացիայի հավաքագրում է եղել։ Այդ ուսումնասիրության ընթացքում պարզվեց, որ մի քանի իրավապահ մարմիններ քրեական գործեր են հարուցել, և մեր այնտեղ լինելն ուղղակի անահամատեղելի է, երբ արդեն կա նախաքննություն, հետաքննություն և այլն», - պաշտոնավարման 100 օրն ամփոփելիս ասաց Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանը։
Նա նշեց, որ վարչապետի հետ քննարկել են հարցը և որոշել, որ ստուգումները մի քանի ամսով կհետաձգվեն։

Обсудили с премьер-министром и решили отложить проверки в Минобороны на несколько месяцев – Давид Санасарян
05/09/2018 13:17
Начальник Государственной контрольной службы Армении Давид Санасарян через несколько дней после назначения на должность заявил о том, что в первую очередь собирается провести проверки в министерстве обороны Армении.
«Мы начали предварительное изучение, еще не побывав в Минобороны, собирали информацию. В процессе этого изучения выяснилось, что несколько правоохранительных структур возбудили уголовные дела и наше нахождение там просто несовместимо, поскольку в ведомстве уже проводится предварительное следствие и т.д.», -  заявил сегодня начальник Государственной контрольной службы Армении Давид Санасарян, подводя итоги 100 дней пребывания на посту.
Давид Санасарян отметил, что вопрос был обсужден с премьер-министром и решили отложить проверки на несколько месяцев.