Նախագահ Սարգսյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի պատվիրակությանը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի նախագահ Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինազի գլխավորած պատվիրակությանը:
Նախագահ Սարգսյանը բարձր է գնահատել Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի արժեքավոր աշխատանքը և նշել, որ սա հանդիպում է իսկական բարեկամների հետ:
Հանրապետության նախագահն ասել է, որ Հայաստանը հոկտեմբերին հյուրընկալելու է Ֆրանկոֆոնիայի 17-րդ գագաթնաժողովը, և այս մեծ միջոցառումը ևս մեկ անգամ կխորհրդանշի Հայաստանի և Ֆրանսիայի խորքային ամուր կապը:
Նախագահ Սարգսյանը և Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի նախագահն անդրադարձել են նաև Հայաստանում տեղի ունեցած փոփոխություններին: Հանրապետության նախագահն ասել է, որ մեր երկրում ժողովրդավարությունը երկխոսությունից ու հանդուրժողականությունից բացի զարգացման այլ ճանապարհ չունի: Հայաստանը ապրում է անցումային շրջանում և բազմաթիվ խնդիրներ ունի լուծելու: Նախագահ Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստանն այդ ճանապարհը կանցնի հանդուրժողականության մթնոլորտում՝ Սահմանադրության և օրենքների շրջանակում:

Armenia’s President Armen Sarkissian received today delegation headed by the President of Senate France-Armenia Friendship Group Gilbert-Luc Devinaz.
The president highly assessed the work of the friendship group and stressed that it is really meeting with friends.
The president said in October Armenia will host 17th Francophone summit which will once again symbolize the firm ties between Armenia and France.
The interlocutors also referred to the change of power in Armenia. The president said Armenia is undergoing transition period and has a lot of issues to solve.
President Sarkissian voiced conviction that Armenia will pass this period in the atmosphere of tolerance and in the limits of law and Constitution.