Ադրբեջանն Իսրայելից մեծ քանակությամբ զենք է ցանկանում
Իսրայելի պաշտպանության նախարար Ավիգդոր Լիբերմանը ժամանել է  Ադրբեջան՝ հանդիպելու երկրի նախագահ Իլհամ Ալիևի և ուժային գերատեսչությունների ղեկավարների հետ,հայտնում է  BBC-ի ռուսական ծառայությունը:
Ինչպես նշում են փորձագետները, Ադրբեջանը լավ հարաբերություններ ունի Իսրայելի հետ և վաղուց է իսրայելական զենք գնում: Նրանց կարծիքով՝ այս այցը նույնպես կապված է  նման համագործակցության հերթական փուլի հետ: Ավիգդոր Լիբերմանը սեպտեմբերի 12-ին և 13-ին այցով եղել է Վրաստանում, իսկ այնուհետև ժամանել է Ադրբեջան՝ հանդիպելու այդ երկրների նախագահների, պաշտպանության նախարարների և հետախուզական ծառայությունների ղեկավարների հետ:
Ադրբեջանի պաշտոնական պետական գործակալությունը՝ AzerTag-ը, և երկրի պաշտպանության նախարարությունն առայժմ չեն հրապարակում հանդիպման մանրամասնները, և BBC-ին չի հաջողվել դրանք պարզել ո՛չ նախարարությունից, ո՛չ էլ նախագահի վարչակազմից:

Азербайджан хочет больше оружия из Израиля
Министр обороны Израиля Авигдор Либерман прибыл в Азербайджан для встречи с президентом страны Алиевым и главами силовых ведомств, сообщает русская служба BBC.
Азербайджан - одна из редких мусульманских стран, у которых хорошие отношения с Израилем, и она давно покупает израильское оружие. Эксперты считают, что и этот визит связан с очередным этапом такого сотрудничества.
Министр обороны Израиля Авигдор Либерман 12 и 13 сентября совершил визит в Грузию, а затем в Азербайджан для встреч с президентами, министрами обороны и главами служб разведок этих стран.
Официальное государственное агентство AzerTag и министерство обороны Азербайджана пока не разглашают подробности встречи, и Би-би-си не удалось выяснить их ни у министерства, ни у администрации президента.