«Միր 24»-ին կոնկրետ որևէ արտարժույթի կամ արտարժույթից հրաժարվելու մասին որևէ բառ չեմ ասել. ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյան
15/09/2018 09:20
ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց, որ «Միր 24» հեռուստաընկերության նյութում ոչ ճշգրիտ են ներկայացրել իր խոսքերը, քանի որ ինքը կոնկրետ արժույթի կամ արտարժույթի, առավել ևս՝ արտարժույթից հրաժարվելու մասին ոչինչ չի ասել։
«Իմ խոսքում արժույթի կամ արտարժույթի, առավել ևս՝ արտարժույթից հրաժարվելու մասին խոսք չի եղել ընդհանրապես։ Խոսքն այն մասին էր, որ ցանկացած տնտեսական միություն,  կազմակերպություն կամ միավորում, որպես կանոն, շատ ավելի արդյունավետ է գործում, երբ գործում է միասնական արժույթի դաշտում։ Ընդ որում, իմ կողմից նշվել է նաև, որ նոր միասնական արժույթի ձևավորումը բավականին բարդ և ժամանակատար խնդիր է»։
«Միր 24» հեռուստաընկերության տեսանյութում և հաղորդագրությունում Մհեր Գրիգորյանին վերագրվել են խոսքեր, թե իբր նա առաջարկել է ԵԱՏՄ-ում հրաժարվել ամերիկյան դոլարից։

Я ничего не говорил о конкретной валюте, тем более об отказе от иностранной валюты – вице-премьер Армении
15/09/2018 13:17
Вице-премьер Армении Мгер Григорян в беседе с Арменпресс отметил, что в материале телекомпании «Мир 24» неправильно представили его слова, так как он ничего не говорил о конкретной валюте, тем более об отказе от иностранной валюты.
«В своей речи я вообще не говорил о валюте или иностранной валюте, тем более об отказе от иностранной валюты. Речь шла о том, что любой экономический союз, организация или объединение, как правило, работает намного эффективнее, когда действует на едином валютном пространстве. Более того, я также отметил, что формирование новой единой валюты представляет собой сложную и трудоемкую задачу», –  сказал Григорян.
В репортаже и сообщении телекомпании «Мир 24» Мгеру Григоряну приписали слова о том, что он якобы предлагает в ЕАЭС отказаться от американского доллара.