Ավագանու մեր թեկնածուն ոչ մի կապ չունի Միքայել Մինասյանի բարեկամների հետ. անուն-ազգանունի համընկնում է. Լենա Նազարյան (Տեսանյութ)
17/09/2018 11:31
«Ելք» խմբակցության ղեկավար Լենա Նազարյանը հերքում է ԲՀԿ քաղաքապետի թեկնածու Նաիրա Զոհրաբյանի այն հայտարարությունը, որ «Իմ քայլի» ավագանու թեկնածուների ցուցակում տեղ են գտել ՀՀԿ-ի հետ առնչվող մարդիկ։
«Մեր ցուցակում կա Միքայել Հասրաթյան անունով թեկնածու, որը ոչ մի կապ չունի Միքայել Մինասյանի բարեկամների հետ, ընդհամենը անուն-ազգանունի համընկնում է։ Տիկին Զոհրաբյանը նաև նշեց մեկ անձի մասին, ով իբր Զորի Բալայանի բարեկամնն է, մենք պատկերացում չունենք՝ ում մասին է խոսքը», - նշեց նա։
Անդրադառնալով Միքայել Մինասյանի սանիկ Վիկտոր Մնացականյանի թեկնածությանը՝ Նազարյանն ընդգծեց, որ նա Մինասյանի սանիկը եղել է դեռ այն ժամանակ, երբ Միքայել Մինասյանն այն Միքայել Մինասյանը չէր, որին այսօր բոլորը ճանաչում են։ Նազարյանը նկատեց, որ իր տեղեկություններով, նրանց միջև քավոր-սանիկ հարաբերությունները վաղուց չեն գործում՝ ընդգծելով, որ Մնացականյանը ակտիվորեն մասնակցել է հեղափոխությանը և զբաղվել է բարեգործություններով։
Դիտարկմանը, թե ԲՀԿ-ն մեղադրում է «Իմ քայլին» իր դեմ սև փիառ անելու մեջ, Նազարյանը նշեց, որ հակառակ պրոցեսն է տեղի ունենում՝ նկատելով, որ իրականում հենց ԲՀԿ ցուցակում կան մարդիկ, ովքեր նախկին իշխանության պահպանմանը կողմ են եղել.
««Ծառուկյան» դաշինքը ապրիլի 17-ին 9 պատգամավորով կողմ է քվեարկել Սերժ Սարգսյանի վարչապետությանը, ինչպես նաև այդ կուսակցությունը մի քանի անգամ կոալիցիայի մեջ է եղել ՀՀԿ-ի հետ։ Նաիրա Զոհրաբյանն էլ այն պատգամավորներից է, որ կողմ է քվեարկել Մարտի 1-ին հատուկ դրություն մտցնելու որոշմանը», - հավելեց նա։

Наш кандидат в Совет старейшин Еревана не имеет никакой связи с Микаелом Минасяном, он просто однофамилец – Лена Назарян
17/09/2018 12:26
Руководитель фракции «Елк» Лена Назарян опровергает заявление кандидата в мэры от партии «Процветающая Армения» Наиры Зограбян о том, что в список движения «Мой шаг»  на выборах в Совет старейшин вошли люди, связанные с Республиканской партией Армении (РПА).
«В нашем списке есть кандидат по имени Микаел Асратян, который не имеет никакого отношения к родственникам Микаела Минасяна, он всего лишь однофамилец. Госпожа Зограбян назвала еще одного кандидата, который якобы приходится племянником Зорию Балаяну, мы представления не имеем о ком идет речь», - отметила она.
Касаясь кандидатуры крестника Микаела Минасяна – Виктора Мнацаканяна, Лена Назарян подчеркнула, что он стал крестником Микаела Минасяна еще тогда, когда Микаел Минасян не был тем, кого все сегодня знают. Назарян отметила, что по ее сведениям, отношений крестный-крестник между ними давно нет, подчеркнув, что Мнацаканян активно участвовал в революции и занимался благотворительностью.
На замечание о том, что партия «Процветающая Армения» обвинят движение «Мой шаг» в черном PR, Лена Назарян отметила, что наоборот именно в списке «Процветающей Армении» есть люди, которые были за сохранение прежней власти.
«9 депутатов блока «Царукян» 17 апреля проголосовали за премьерство Сержа Саргсяна, а также эта партия несколько раз вступала в коалицию с РПА. Наира Зограбян из тех депутатов, которые проголосовали за решение о вводе чрезвычайного положения 1 марта», - добавила она.