ՀՔԾ և ԱԱԾ տնօրենների հեռախոսազրույցի տարածման գործով մի քանի հասցեներում կատարվում են խուզարկություններ. Քննչական կոմիտե
17/09/2018 11:20
ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության վարույթում շարունակվում է ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանի և ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանի միջև տեղի ունեցած հեռախոսազրույցի գաղտնիությունը խախտելու՝ այն ձայնագրելու և տարածելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը։
Հաշվի առնելով հանրության հետաքրքրությունը՝ տեղեկացնում ենք, որ քննության շրջանակներում, օրենքով սահմանված կարգով, մի քանի հասցեներում կատարվում են խուզարկություններ։ Քրեական գործով այլ մանրամասներ հրապարակման ենթակա չեն, տեղեկացնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի Facebook-ի էջը։

По делу о прослушке глав СНБ и ССС по некоторым адресам проводятся обыски – Следственный комитет Армении
17/09/2018 11:30
По делу о прослушке телефонного разговора директора Службы нацбезопасности и председателя Специальной следственной службы правоохранители проводят обыски по нескольким адресам.
Как сообщает Следственный комитет Армении, обыски проводятся в установленном законом порядке.
Отметим, что обыски проводятся в редакции сайта Yerevan.Today. В редакции сообщили, что обыски проводятся на основании того, что сайт, якобы, опубликовал запись телефонного разговора на два дня раньше, чем это сделали остальные СМИ.
«Интернет-эксперты уже опровергли это утверждение, отметив, что в системе Google возникли сбои», - отметили в редакции.