Ֆիլիպիններում «Մանգհուտ» փոթորկից զոհվածների թիվը հասել է 74-ի
Ֆիլիպիններում «Մանգհուտ» փոթորկից զոհվածների թիվը հասել է 74-ի: Այս մասին հայտնում է Rappler-ը  հղում անելով ազգային ոստիկանությանը, հայտնում է РИА Новости-ն:
Սեպտեմբերի 18-ին «Մանգհուտ» փոթորկի հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 74-ի, զոհերի մեծ մասը  Կորդիլերյան վարչական շրջանից են:
Ոստիկանության տվյալներով, ներկայումս 55 անհետ կորած կա, նրանցից 52-ը՝ Կորդիլերյան վարչական շրջանում, որը սողանքների հետևանքով լրջորեն վնասվել էր: Հաղորդվում  է նաև  74 տուժածների մասին:
Հզոր «Մանգհուտ» փոթորիկը ուրբաթ երեկոյան հասել էր Ֆիլիպինների հյուսիսարևելյան ափին: Իշխանությունների տվյալով, փոթորիկն անդրադարձել է տարածաշրջանում ապրող ավելի քան 800 հազար մարդու:

Число погибших из-за тайфуна «Мангхут» на Филиппинах увеличилось до 74
Число погибших в результате тайфуна «Мангхут» на Филиппинах выросло до 74, сообщает портал Rappler со ссылкой на национальную полицию, передает РИА Новости.
Число погибших в результате тайфуна «Мангхут», во вторник, 18 сентября, увеличилось до 74, наибольшее число жертв приходится на Кордильерский административный регион.
По данным полиции, на данный момент пропавшими без вести числятся 55 человек, из них 52 в Кордильерском административном регионе, который сильно пострадал в результате оползней. Также сообщается о 74 пострадавших.
Мощный тайфун «Мангхут» достиг северо-восточного побережья Филиппин в пятницу вечером. По данным властей, тайфун затронул более 800 тысяч человек, проживающих в регионе.