Նախագահ Սարգսյանին հավատարմագրերն է հանձնել Կոնգոյի նորանշանակ դեսպանը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Կոնգոյի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Դավիդ Մադուկան (նստավայրը՝ Մոսկվա):
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է դեսպանին՝ պատասխանատու պաշտոնը ստանձնելու առթիվ և հետագա հաջողություններ մաղթել: Նա համոզմունք է հայտնել, որ Դավիդ Մադուկան՝ որպես Հայաստանում Կոնգոյի առաջին դեսպան, իր նպաստը կբերի երկկողմ և բազմակողմ հարթակներում Հայաստանի և Կոնգոյի միջև համագործակցության զարգացմանը:
Դեսպան Մադուկան իր հերթին վստահեցրել է, որ լուրջ ջանքեր կներդնի՝ փոխշահավետ գործակցության ներուժը արդյունավետ օգտագործելու ուղղությամբ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել հոկտեմբերին Երևանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գագաթնաժողովին, նշվել է, որ այն կազմակերպությունների անդամ երկրների միջև փոխգործակցության ընդլայնման լավ հնարավորություն է: Նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ ուրախ կլինի գագաթնաժողովի շրջանակում Հայաստանում հյուրընկալելու Կոնգոյի Հանրապետության նախագահ Դենիս Սասու Նգուեսոյին:

Посол Конго в Армении вручил верительные грамоты президенту Армену Саркисяну
Президенту Армении Армену Саркисяну сегодня вручил свои верительные грамоты Чрезвычайный и Полномочный посол Республики Конго в Армении Давид Мадука (резиденция в Москве).
Как сообщает пресс-служба президента Армении, Армен Саркисян поздравил посла в связи со вступлением на ответственную должность и пожелал дальнейших успехов. А.Саркисян выразил уверенность, что Давид Мадука, в качестве первого посла Конго в Армении, внесет свой вклад в развитие сотрудничества между Арменией и Конго на двусторонних и многосторонних платформах.
В свою очередь посол заверил, что приложит серьезные усилия в направлении эффективного использования потенциала по взаимовыгодному сотрудничеству.
В ходе встречи стороны обратились к предстоящему в октябре этого года Саммиту Франкофонии в Ереване. Отмечено, что данное мероприятие является отличной возможностью для расширения взаимовыгодного сотрудничества между государствами-членами данной организации. Президент А.Саркисян отметил, что будет рад принять в Армении президента Конго Дени Сассу-Нгессо в рамках данного Саммита.