Հայաստանում առկա է քաղաքական ճգնաժամ. Արտակ Զեյնալյան
Այս ընտրություններով որոշակիորեն նշմարվելու են քաղաքական պատկերը, տրամադրություններն առաջիկա արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների վերաբերյալ, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցող «Լույս» դաշինքի քաղաքապետի թեկնածու Արտակ Զեյնալյանը։
«Երևանում կենտրոնացած է Հայաստանի բնակչության շուրջ կեսը և շատ բնական է, որ այստեղ փորձարկվելու են արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները», - նշեց Զեյնալյանը։
Նրա խոսքով՝  Հայաստանում առկա է քաղաքական ճգնաժամ։
«Կա քաղաքական ճգնաժամ, որովհետև Ազգային ժողովը չի արտահայտում ժողովրդի կամքը, կառավարությունը՝ արտահայտում է։ Այնինչ, գործադիր մարմինը պետք է ընտրվի ժողովրդի վստահությունը վայելող օրենսդիր մարմնի կողմից։ Մենք ևս մեկ անգամ հաստատում և պնդում ենք, որ Հայաստանում պետք է անցկացվեն արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ», - ասաց Ա. Զեյնալյանը։

These elections will outline the political image and moods for the upcoming parliamentary elections, Luys alliance’s mayoral candidate Artak Zeynalyan told the reporters on Thursday.
“Half of Armenia’s population is focused in Yerevan thus this [Yerevan City Council elections] will be a test for snap parliamentary elections,” Zeynalyan said.
He also stressed that there is a political crisis in Armenia.
“Armenia faces a political crisis as the National Assembly does not represent the will and interests of the people while the government does. Executive body must be elected by the legislative power which has people’s trust. We once again confirm and stress the necessity of snap parliamentary elections in Armenia,” the candidate said.