Հայաստանում առկա է քաղաքական ճգնաժամ. Արտակ Զեյնալյան
Այս ընտրություններով որոշակիորեն նշմարվելու են քաղաքական պատկերը, տրամադրություններն առաջիկա արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների վերաբերյալ, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցող «Լույս» դաշինքի քաղաքապետի թեկնածու Արտակ Զեյնալյանը։
«Երևանում կենտրոնացած է Հայաստանի բնակչության շուրջ կեսը և շատ բնական է, որ այստեղ փորձարկվելու են արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները», - նշեց Զեյնալյանը։
Նրա խոսքով՝  Հայաստանում առկա է քաղաքական ճգնաժամ։
«Կա քաղաքական ճգնաժամ, որովհետև Ազգային ժողովը չի արտահայտում ժողովրդի կամքը, կառավարությունը՝ արտահայտում է։ Այնինչ, գործադիր մարմինը պետք է ընտրվի ժողովրդի վստահությունը վայելող օրենսդիր մարմնի կողմից։ Մենք ևս մեկ անգամ հաստատում և պնդում ենք, որ Հայաստանում պետք է անցկացվեն արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ», - ասաց Ա. Զեյնալյանը։

В Армении налицо политический кризис – Артак Зейналян
Выборы в Совет старейшин Еревана в определенной мере прояснят политическую картину и настроения в преддверие предстоящих внеочередных парламентских выборов, заявил сегодня журналистам кандидат в мэры Еревана от блока «Луйс» Артак Зейналян.
«В Ереване сконцентрировано около половины всего населения Армении и вполне естественно, что эти выборы станут проверкой перед внеочередными парламентскими выборами», - сказал Зейналян.
По его словам, в Армении налицо политический кризис.
«Политический кризис налицо, поскольку Национальное Собрание не отражает волю народа, а правительство – отражает. В то время как исполнительная власть должна избираться законодательной властью, которая пользуется доверием людей. Мы вновь подтверждаем и настаиваем, что в Армении должны быть проведены внеочередные парламентские выборы», - сказал он.