Դաշնակցային կապերի հետագա զարգացումը համահունչ է տարածաշրջանային անվտանգության ամրապնդմանը. Պուտինը շնորհավորել է Փաշինյանին
20/09/2018 22:29
Անկախության տոնի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս Հայաստանի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ: Մեր երկրների միջև հարաբերությունները հիմնվում են բարեկամության բարի ավանդույթների, փոխադարձ հարգանքի և հոգևոր մտերմության վրա:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կկարողանանք ապահովել դաշնակցային կապերի հետագա զարգացումը, երկկողմ հիմքի վրա բազմակողմ համագործակցությունը, ինչպես նաև եվրասիական տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացների շրջանակում գործընկերային փոխգործակցությունը: Դա, անկասկած, համապատասխանում է Ռուսաստանի և Հայաստանի ժողովուրդների շահերին և համահունչ է տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության ամրապնդմանը:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Նիկոլ Վովայի, ամուր առողջություն և հաջողություններ, իսկ Ձեր բոլոր հայրենակիցներին՝ բարեկեցություն և բարգավաճում»:

Development of allied relations goes in line with reinforcement of regional security: Russia’s Putin congratulates Armenia’s PM
20/09/2018 22:49
President of Russia Vladimir Putin addressed a congratulatory message to Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan on 27th anniversary of Armenia’s Independence.
Extending his congratulations on Armenia’s national holiday Day of Independence, Putin stressed that the relations between the two countries are based on kind traditions, mutual respect and spiritual friendship.
“I am convinced that with joint efforts we will manage to ensure further development of bilateral allied ties, cooperation in all the direction as well as partnership in Eurasian platform. It undoubtedly stems from the interests of Armenian and Russian peoples and goes in line with reinforcement of regional security and stability,” Putin said in his message, wishing the Prime Minister health and success and prosperity and welfare to all Armenians.