Ալիևը հայտարարել է, որ Արցախը ոչ մի կարգավիճակ չի ստանա Ադրբեջանի ինքնիշխանությունից դուրս
Լեռնային Ղարաբաղը ոչ մի կարգավիճակ չի ստանա Ադրբեջանի ինքնիշխանությունից դուրս, հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը:
«Հայաստանի ղեկավարությունը պետք է լուրջ փոփոխություններ կատարի ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցի վերաբերյալ իր քաղաքականության մեջ: Ադրբեջանը չի փոխի իր սկզբունքային դիրքորոշումը, քանի որ Լեռնային Ղարաբաղն ադրբեջանական պատմական հող է, և այն ոչ մի կարգավիճակ չի ստանա Ադրբեջանի ինքնիշխանությունից դուրս», - ասել է Ի. Ալիևը՝ Ադրբեջանի խորհրդարանի հիմնադրման 100-ամյակի առիթով կազմակերխված նիստի ժամանակ:
Ի. Ալիևն ընդգծել է, որ հակամարտության կարգավորման միակ ուղին՝ Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության ապահովումն է:

Карабах не получит какого-либо статуса вне суверенитета Азербайджана - Алиев
Нагорный Карабах не получит никакого статуса вне суверенитета Азербайджана, заявил президент республики Ильхам Алиев.
«Руководство Армении должно внести серьезные изменения в свою политику по урегулированию карабахского конфликта. Азербайджан не изменит свою принципиальную позицию, так как Нагорный Карабах - историческая азербайджанская земля, и он не получит никакого статуса вне суверенитета Азербайджана»,- сказал И.Алиев на торжественном заседании по случаю 100-летнего юбилея создания парламента Азербайджана.
И.Алиев подчеркнул, что единственным путем урегулирования конфликта является обеспечение территориальной целостности Азербайджана.